Myśli i wspomnienia

Wydawnictwo: Barbara
Carline

Wspomnienia z lat młodości spędzonej we Lwowie, pracy naukowej w zespołach prof. E. Romera, B. Dybowskiego i H. Arctowskiego, doświadczenia podchorążego w II Rzeczypospolitej, młodego nauczyciela, uczestnika kampanii wrześniowej 1939 r. jeńca Oflagów, odbudowy kraju, działalności harcerskiej i pracy nauczycielskiej.

źródło opisu: http://www.podreczniki-gandalf.pl/b/mysli-i-wspomnienia/

źródło okładki: http://www.ap.krakow.pl/konspekt/20/terlecki.html

Carline | 2011-05-02
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 02 maja 2011

"Wspomnienia wojenne" są pamiętnikiem Adama Tabora. Po przeczytaniu jego książki mam mieszane uczucia. II wojna światowa, to temat, który już od jakiegoś czasu jest jednym z moich ulubionych w książkach i filmach. Nie jest łatwo przejść przez strony napisane ręką osób, które w tamtych okresach straciły wiele osób, byli świadkami zniszczenia ukochanej ojczyzny i sami cierpieli z powodu bólu, który przyniosła wojna.

W książce jest opisane życie autora, który urodził się we Lwowie. Był profesorem gimnazjalnym, harcmistrzem, żołnierzem, jeńcem niemieckich oflagów, podróżnikiem i mogłabym tak wymieniać wiele rzeczy, które miały duży wpływ na działalność i odbudowę Polski. Jednak przyznaję - niewiele pamiętam z nazwisk, miejsc, które wymienił i rzeczy, które zrobił. Wypisane wyżej jego czynności, to jedyne, które zapamiętałam, a było tego wiele. Jakoś nie mogłam przebrnąć przez książkę. Chociaż napisana jest prostym językiem.

Jednak jest coś, co sprawiło, że książka na długo...

5eb45ti4n | 2013-08-07
| 2014-11-21