9 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Paradisets vägar. Noter till ett förlorat manuskript
sztuka
Isiliel

Książka Petera Cornella to literacka mistyfikacja, podobnie jak Pieśni Osjana Macphersona czy Rękopis królodworski Hanki. Jest też jednak między nimi zasadnicza różnica: autorzy tamtych tekstów sugerowali czytelnikom, że obcują oni z oryginalnymi, odkrytymi właśnie zabytkami literatury. Cornell powiada, że praca jego zmarłego przyjaciela zaginęła, odnaleziono zaś jedynie przypisy – nieuporządkowane, być może niekompletne, ale pozwalające wyobrazić sobie zawartość utraconego rękopisu – i zaprasza czytelnika do postmodernistycznej gry, do wędrówki przez labirynt literatury, sztuki, wiedzy w poszukiwaniu dróg do raju, czymkolwiek i gdziekolwiek on jest.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl