Przemoc. Sześć spojrzeń z ukosa

Okładka książki Przemoc. Sześć spojrzeń z ukosa
Slavoj Žižek Wydawnictwo: Muza Seria: Spectrum publicystyka literacka, eseje
242 str. 4 godz. 2 min.
Kategoria:
publicystyka literacka, eseje
Seria:
Spectrum
Tytuł oryginału:
Violence. Six sideways reflections
Wydawnictwo:
Muza
Data wydania:
2010-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2010-01-01
Liczba stron:
242
Czas czytania
4 godz. 2 min.
Język:
polski
ISBN:
9788374958516
Tłumacz:
Antoni Górny
Tagi:
Slavoj Žižek przemoc socjologia
Średnia ocen

                7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
57 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
287
86

Na półkach: ,

Slavoj Żiżek, czyli „Elvis w uniwersyteckich aulach”, entuzjastycznie oklaskiwany przez słuchaczy słoweński intelektualista, jest w tej książce nieco inny niż podczas swoich niezliczonych wykładów i odczytów, które na szczęście są łatwo dostępne w sieci, będąc kopalnią uwag i krytycznych refleksji nad współczesnością. Żiżek jest tu jakby nieco poważniejszy niż „na żywo”, nieco mniej tu odniesień popkulturowych, a jego wywody w formie tekstu pisanego są jakby bardziej „uczesane”, mniej obfitujące w dygresje niż jego ustne wypowiedzi. W jaki sposób kapitaliści deklamujący na temat „dobra wspólnego” reprodukują problemy społeczne, których zwalczanie wydają się finansować? W jakim sensie język jest najsilniejszym czynnikiem tworzącym podziały społeczne, ostatecznym narzędziem ludzkiej przemocy? Dlaczego za zamieszkami na przedmieściach Paryża w 2005 roku nie stała żadna wywrotowa idea (ani żaden krytyczny komunikat), a Islamscy terroryści nie są religijnymi fundamentalistami, jak przyjęło się ich przedstawiać w mediach głównego nurtu? Dlaczego sprowadzanie problemów rasizmu czy przemocy wobec kobiet do kulturowych kwestii tolerancji maskuje ich rzeczywiste zródła, a liberalna tolerancja cechująca ideę multikulturowości jest zakorzeniona w przemocy? I w końcu dlaczego nasze czasy – przedstawiane jako zupełnie „postideologiczne” - są na wskroś przeniknięte ideologią, na której odciśnięty jest stempel hegemonii, dominacji i opresji? Nad tymi i innymi pytaniami zastanawia się Ziżek, a wszystko to w kontekście myśli Freuda, Lacana, Hegla, Marksa i innych.
Czas spędzony z Żiżkiem w dowolnej formie jest czasem „wygranym”. Ani sto wydań „Wprost” czy „Newsweeka”, ani dwieście wydań „Faktów po faktach” nie da Wam tego co godzina z Żiżkiem.

Slavoj Żiżek, czyli „Elvis w uniwersyteckich aulach”, entuzjastycznie oklaskiwany przez słuchaczy słoweński intelektualista, jest w tej książce nieco inny niż podczas swoich niezliczonych wykładów i odczytów, które na szczęście są łatwo dostępne w sieci, będąc kopalnią uwag i krytycznych refleksji nad współczesnością. Żiżek jest tu jakby nieco poważniejszy niż „na żywo”,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    128
  • Przeczytane
    78
  • Posiadam
    25
  • Filozofia
    3
  • Teraz czytam
    3
  • Psychoanaliza
    2
  • Eseistyka
    2
  • 2023
    2
  • 2017
    1
  • Przenie-czytane
    1

Cytaty

Więcej
Slavoj Žižek Przemoc. Sześć spojrzeń z ukosa Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także