Od kilku lat obserwujemy ogromną zmianę w postrzeganiu seriali telewizyjnych - dawniej (z nielicznymi wyjątkami) traktowanych z przymrużeniem oka, dziś coraz częściej stanowiących obiekt intelektualnej mody. Wszystko to za sprawą pojawienia się produkcji nowej generacji, takich jak choćby Rodzina Soprano, Dr House, Queer as Folk, South Park czy Zagubieni. Im właśnie poświęcona jest ta publikacja - samym serialom, jak i przyczynom, dla których zyskały znaczną popularność wśród wielu polskich widzów. To także książka o tym, jak pojawienie się innowacyjnych produkcji serialowych powiązane jest z przemianami współczesnej telewizji w ogóle - zmianą technologiczną oraz rozwojem nowych modeli biznesowych. Przemiany, którym podlega współczesna telewizja, są również tematem publikacji Zmierzch telewizji? Przemiany medium. Antologia.

źródło opisu: www.scholar.com.pl

źródło okładki: www.scholar.com.pl