Archiwa Watykanu a III Rzesza

Papst & Teufel : die Archive des Vatikan und das Dritte Reich
978-83-11-11792-1
historia
IronWoman

Książka opisuje czasy narodowego socjalizmu i relacji reżimu nazistowskiego ze Stolicą Apostolską. Napisana jest na podstawie materiałów zgromadzonych w Tajnym Archiwum Watykanu. Przeprowadzone przezautora badania pozwoliły mu na znakomicie udokumentowane przedstawienie roli papieży Piusa XI i Piusa XII w jednej z najmroczniejszych epok historycznych współczesnego świata. W centrum uwagi autora znalazł się Eugenio Pacelli, który w latach dwudziestych był nuncjuszem papieskim przy rządzie Rzeszy w Monachium i Berlinie, a potem, już jako kardynał, sekretarzem stanu za pontyfikatu Piusa XI.

źródło opisu: ksiegarnia_nowadeba.osdw.pl

źródło okładki: ksiegarnia_nowadeba.osdw.pl