Miłość w krainie Thagów

Seria: Najpiękniejsze Miłości
Wydawnictwo: Amber
Terror in the sun
Dorota_1988

W Nowy Rok 1833 William Sleeman rozpoczął oficjalną inspekcję podległych mu terytoriów. Niesiono go w palankinie, który jak zwykle był eskortowany przez oddział sipajów i kawalerii w asyście słoni. Z Saugoru wyjechała z nim żona Amelia. Szóstego dnia podróżny, gdy dostała bólów porodowych, rozbito obóz w gaju owocowym. Był on od wieków powszechnie znany jako bele - miejsce thagów. Tam urodził...

Z Saugoru wyjechała z nim żona Amelia. Szóstego dnia podróżny, gdy dostała bólów porodowych, rozbito obóz w gaju owocowym. Był on od wieków powszechnie znany jako bele - miejsce thagów. Tam urodził się syn Sleemanów.
W kilka lat póxniej William Sleeman został rezydentem w Lucknow. Należał do najwybitniejszych przedstawicieli brytyjskiej administracji w Indiach. Przed śmiercią w 1854 roku był generałem i rezydentem pałacu Oudh.
Rekomendowany do tytułu szlacheckiego otrzymał go pośmiertnie.
Do 1841 roku thagowie przestali praktycznie istnieć, niemniej urząd Wyższego Inspektora przetrwał jeszcze następne 63 lata.

źródło opisu: Amber, 1993

Justyna Początko | 2016-04-19