Odkrywcy Kamerunu

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
chudzikowska, jaster, pionierstwo
Danway

Książka opowiada o "wielkiej przygodzie" młodych organizatorów i uczestników słynnej polskiej wyprawy naukowej do Kamerunu w latach 1882-1885. Autorzy ukazują odważnych polskich podróżników i badaczy: Rogozińskiego, Tomczeka, Janikowskiego przemierzających nie tknięte stopą białego człowieka wielkie połacie tajemniczego, nieznanego lądu, dokonujących wśród ogromnych trudności i zmagań z dziką...

Autorzy ukazują odważnych polskich podróżników i badaczy: Rogozińskiego, Tomczeka, Janikowskiego przemierzających nie tknięte stopą białego człowieka wielkie połacie tajemniczego, nieznanego lądu, dokonujących wśród ogromnych trudności i zmagań z dziką przyrodą doniosłych odkryć naukowych, które rozsławiły ich nazwiska na całym świecie.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Książkowo_czyta | 2011-10-13
Na półkach: Przeczytane, Wymienione
Przeczytana: 2005 rok

Książka opisująca odkrywanie przez trójkę polskich podróżników dzikiego lądu nietkniętego do tej pory stopami białych ludzi.
Dzięki niej siedząc w ulubionym fotelu możemy przenieść się na inny kontynent.

pajton | 2012-03-11
arturo | 2011-04-17