Cafe Panika. Historyjki taksówkowe

kpr

źródło okładki: http://www.empik.com/cafe-panika-historyjki-taksow...»

Heathcliff1984 | 2016-03-24
Przeczytana: 22 marca 2016

Pierwszy raz miałem przyjemność z tym Panem obcować. Jestem pewien, że nie ostatni.

Nie wszystkie opowiadania są genialne, część po prostu dobra, ale całość zbioru robi wrażenie. Moje ulubione to historia Jezuska i historia Olewusa :)
Autor musiał mieć nieźle zrytą głowę, ale mi to odpowiada bom normalny także nie jest.

Polecam ludziom z poczuciem humoru i otwartym umysłem.
Smutasom i ludziom z konserwatywnym podejściem do życia, religii i cnót wszelakich odradzam :)

Czytam-Sobie | 2014-02-27
Na półkach: Przeczytane, Beletrystyka
Przeczytana: 27 lutego 2014

"Cafe Panika" - czyste wariactwo :).
"Historyjki taksówkowe" dużo słabsze.

aplut | 2014-03-16

Świetne opowiadania! Zwłasza Cafe Panica. Topor w najlepszym swoim wydaniu. Nawet większość tych opowiadań mi się spodobała co jest wyznacznikiem dobrej jakości tej pozycji.

Jadwiga Zając | 2017-05-16

Kto nie zakocha się w surrealistycznych opowieściach, rządzących się logiką snu, nie ma możliwości nawet musnąć żywych kształtów prawdy, wijącej się jak wschodnia tancerka podczas zrzucania siedmiu zasłon.
Jak w ogóle można żyć bez tych opowieści? Są jak tlen, jak igła przekłuwająca balon powagi - trzeźwiące jak świeży zapach zielonego ogórka o północy.

Świetne! Po prostu trzeba. I nie da się nie uśmiać. Momentami uba w po pachy, naprawdę! I książkę się połyka, aż chce się więcej.

old_vertue | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016

Topor Topor Topor ! Przygoda zaczeła się po tym jak przeanalizowałem nazwę swojej ulubionej knajpy koncertowej o nazwie "4 Róże" w Zielonej Górze. Opowiadanie bardzo przypadło mi do gustu, i choć z samej Cafe Panika większość opowiadań mnie irytowała, z paru udało mi się coś zrozumieć, i parę odebrałem jako bardzo mroczne, tak pewnie dalej od czasu do czasu będę czytał tego Pana, bo nie idzie się wyzbyć go mimo trgo całego chaosu słownego.Taksówkowa część o wiele ciekawsza :) tak jakby mniej na siłę.

GabrielL Kamiński | 2011-07-21
Przeczytana: 15 listopada 2000

Historie opowiedziane "panicznie", irracjonalnie,groteskowo, prześmiewczo i po prostu "a rebours", są prawie nieobecne w naszej literaturze. Oto ich mistrz...

Marzena_sw | 2018-04-14
Beizi | 2018-03-20
Znalezione w Ninatece: Roland Topor

Kretyn to istota zabawna, malownicza. Obcując z nim, człowiek zyskuje na pewności siebie, słowem – kretyn wprawia w dobry humor i zapewnia zdrowie. Dziś przedstawiamy adaptację najzabawniejszych opowiadań dyżurnego kpiarza literatury francuskiej i prawdziwego mistrza czarnego humoru – Rolanda Topora.