Sińce i makijaż

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
83-05-12024-4
Jula

Od autorki: "Pierwotny zamysł tej książki był taki: napiszę zwykłe czytadło, duży nakład, coś wpadnie do kieszeni, a i wydawnictwo coś na tym zarobi. Bohaterką będzie rogata dziewczyna, która w potyczkach sentymentalnych osiągnie szczęśliwe samookreślenie. Wyznaczyłam jej datę urodzenia i pchnęłam akcję. Lecz gdy panna rosła i doroślała, nastąpiły zdarzenia na miarę historii, które niemały...

Od autorki:
Wyznaczyłam jej datę urodzenia i pchnęłam akcję. Lecz gdy panna rosła i doroślała, nastąpiły zdarzenia na miarę historii, które niemały wpływ wywarły na jej dalsze losy.
Przodownica nauki, działaczka ZMP, potem dziennikarka, której młodość i pierwsze lata pracy upłynęły w specyficznym klimacie lat pięćdziesiątych, nie mogła pozostać na uboczu.
I tak mi się poplątały elementy opisu, że rozsadziły zamierzoną koncepcję. Powstała inna opowieść, a jej dawny projekt legł w notatkach, coraz bardziej zbędnych".

źródło opisu: książka

źródło okładki: Internet