Kontuzja

83-05-13367-2
rak piersi pokonanie choroby

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Książka napisana w formie pamiętnika. Od początku wydała mi się inna od tych, które do tej pory czytałem. Odniosłem wrażenie, że to książka bardzo dojrzała w przekazywanej treści. Wynikało to z racji wewnętrznych zmagań i analiz jakie rozgrywały się u narratorki oraz – według mnie – specyficznej formy. Oprócz tego ogromna złożoność zdań wymuszała duże skupienie uwagi. Sięgnąłem po nią, bo od dłuższego czasu "łypała do mnie granatowym okiem" z górnej półki domowej biblioteczki. Później dowiedziałem się, że rok po premierze "Kontuzji", autorka za tę opowieść otrzymała nagrodę I stopnia od Ministerstwa Kultury i Sztuki PRL - to był 1977 rok.

Co dzieje się w twojej głowie ,gdy wyczujesz mały guzek w piersi? Gdy czekasz na wizytę,diagnozę,operację...Książka o życiu,strachu,rozpaczy ale i o walce,nadziei,miłości.Forma monologu wewnętrznego nieco nużąca.

Dodaj cytat z książki Kontuzja