Deadly Little Lies

Okładka książki Deadly Little Lies Laurie Faria Stolarz
Okładka książki Deadly Little Lies
Laurie Faria Stolarz Wydawnictwo: Hyperion Cykl: Dotyk (Laura Faria Stolarz) (tom 2) fantasy, science fiction
Dotyk (Laura Faria Stolarz) (tom 2)
Hyperion
2009-11-09
2009-11-09
Touch

Ta część jest nieco lepsza od poprzedniej. Więcej się dzieje, a rozwój akcji bardziej mnie porwał. Podobało mi się, chociaż sądzę że seria ta jest dla około 13-14 latków i zapewne też dlatego nie byłam nią zbyt mocno usatysfakcjonowana, ale nie jest zła, po prostu lekka, co też jest w pewnym sensie pozytywem🙂

Beznadziejna kontynuacja równie beznadziejnej pierwszej części. Dziwią mnie wysokie oceny na lc, wg mnie powieść jest wybitnie słaba. Mimo, że złapano sprawcę "niesamowitej" intrygi z tomu I, prześladowanie Camelii trwa nadal. Jej przyjaciele nadal są bezużyteczni, rodzice ślepi, a sama zainteresowana nie stara się rozwiązać zagadki i zatrzymać fali podejrzanych wydarzeń. Ciągle tylko odkrawa nowe kawałki gliny i rzuca nimi na blat. Pojawia się motyw ciotki Camelii, która sama ma chyba podobne "magiczne moce", ale zostajemy jedynie wprowadzeni do kolejnego, paranormalnego (i zapewne paraidiotycznego) wątku. Strata czasu, nie polecam.

Książka bardzo mnie zaciekawiła i wciągnęła. Super pomieszanie fantastyki z kryminalną nutką. Nie spotkałam się jeszcze z taką powieścią. Jest to kolejna część powieści ale nie czytając pierwszej części wszystko jest zrozumiałe. Przeczytałam ją bardzo szybko, bardzo mi się podobała i na pewno sięgnę po wcześniejszą część :)

2079

Jakże nierealna powtórka losów i zdarzeń. Główna bohaterka popełnia te same błędy i głupoty co w tomie pierwszym. Jestem rozczarowana.

(Dotyczy obu części)
Seria "Dotyk" jest jedną z niewielu, podczas których momentami się bałam. Mówię śmiertelnie poważnie. W niektórych momentach bałam się dalej czytać.
Te książki wywołały we mnie sporo emocji, głównie pozytywnych i szczerze je polubiłam. Nie jestem w stanie opowiedzieć o tych powieściach, trzeba je po prostu przeczytać.

(Dotyczy obu części)

Pierwsza część mnie urzekła. Ta, moim zdaniem nie dosięga jej do pięt.
Strasznie się zawiodłam na tej książce.

Pierwsza część mnie urzekła. Ta, moim zdaniem nie dosięga jej do pięt.
Strasznie się zawiodłam na tej książce.

Po pierwszym tomie czułam niedosyt. Mianowicie zakończenie nie do końca mnie usatysfakcjonowało. Ciekawa byłam dalszych losów Bena i Camelii. Lecz muszę przyznać że drugi tom był równie ciekawy jak poprzedni. Postać Adama bardzo mnie zaintrygowała i zaskoczyła.Nie spodziewałam się że odegra taką role w tej historii. A zakończenie- przede wszystkim niespodziewane.

Zarówno pierwsza, jak i druga część "Dotyku" jest utrzymana w podobnej koncepcji. Czyta się szybko, ale nie można powiedzieć, że historia wciąga. Bardziej na zabicie czasu.

Recenzja - http://krainamola.blogspot.com/2016/05/smiertelne-kamstwa.html

Recenzja - http://krainamola.blogspot.com/2016/05/smiertelne-kamstwa.html

JEST BEZ ZARZUTU

JEST BEZ ZARZUTU

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to