Ilustrowana historia strojów

Wydawnictwo: Arkady
ubiór, historia mody
albumy

Ilustracje do tej książki zaczerpnięte zostały z dwóch klasycznych dzieł poświęconych historii ubiorów Le costume historique Augusteaa Racineta, (opublikowanej w latach 1876-1886) i Trachten Haus Feld und Kriegsgerätschaften der Völker alter und neuer zeit (1884-1891) Friedricha Hottenrotha. Autorka książki prezentuje najciekawsze ilustracje z obu źródeł, opatrując je krótkimi komentarzami na temat elementów ubioru, uzbrojenia, dodatków. Tam, gdzie to możliwe, porównuje dawne ryciny z dostępną dziś ikonografią i wykorzystując obecną wiedzę kostiumologiczną analizuje dziewiętnastowieczny stan badań nad historią ubioru.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kinga Finke | 2014-04-16

Uważam, że książka jest naprawdę fajnie zrobiona- pięknie zrobiona graficznie i fajnie umieszczone informacje- wszystko bardzo przejrzyście.
Zdecydowanie jest to książka dla ludzi "trochę" się tym interesujących- mimo pięknych grafik, informacji mało, chodź dla mnie wystarczająco.
Fajnie jest ją mieć na półce i od czasu do czasu po nią sięgać i dowiedzieć się/ zobaczyć coś nowego.

Ewelina Dańko | 2012-05-01

Mimo , że książka jest naszpikowana mnóstwem graficznych elementów uważam , że jest bardzo wartościowa i pomocna. Odwołam się do przykładu. Jestem studentką Filologii Klasycznej i piszę pracę z kultury na temat mody w Starożytności , która poniekąd co staram się udowodnić ma wpływ na współczesnego człowieka, a raczej nie tyle na niego co na trendy panujące obecnie. Przyznam , że książka pomogła mi w pewien sposób napisać tą prace i usystematyzować pewne wiadomości. Tym bardziej cieszę się , że jest dostępna iż książki o tematyce antycznej są wręcz unikatem. Gorąco polecam.

esmeten | 2013-07-21

Ładne ilustracje, szkoda że tak mało informacji.

Dociekliwy_Kotek | 2012-02-16
Przeczytana: luty 2012

Zależy dla kogo: dla dzieci dobra na początek, bo ilustracje przeważają ilościowo nad tekstem, dla pasjonatów za bardzo uproszczona. To, co odróżnia ją od innych wydawnictw to obszerny dział poświęcony strojom regionalnym a także fakt, że nie skupia się tylko na modzie europejskiej.

Papitapapta | 2016-02-04
Na półkach: Kostiumologia, 2016, Przeczytane