Mabinogion - Cztery Gałęzie Mabinogi

Tłumaczenie: Andrze Sarwa
Seria: Biblioteka Celtycka
Wydawnictwo: Armoryka
The Four Branches of the Mabinogi

Prastare celtyckie sagi (walijskie). Jest to pierwszy pełny polski przekład oryginalnego tekstu pierwszej części „Mabinogionu”. Książka jest ilustrowana 20 oryginalnymi grafikami z XIX-wiecznego wydania angielskiego lady Charlotte Guest.

źródło opisu: http://www.armoryka.strefa.pl/page5.php?view=productPage&product=4

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/okl/110000/110228.jpg

RoodyTheBill | 2017-05-09
Przeczytana: 2016 rok

Zawiera cztery powiązane ze sobą historie, dotyczące mitologii celtyckiej. Nie jest to Iliada, ani nic w stylu starożytnych utworów greckich (choćby dlatego że jest ze średniowiecza). Sposób narracji taki jak w "Tristanie i Izoldzie". Jak przystało na opowieści ludowe, istnieje tam wiele ekscentrycznych pomysłów, występują siły nadprzyrodzone, walki nie są jakoś widowiskowo opisane, Polakowi będzie się ciężko połapać w tych wszystkich szalonych imionach. Polecam wszystkim zainteresowanym mitologią celtów i literaturą średniowiecza.

Rosemary | 2017-11-30
Przeczytana: 25 lutego 2012