Zmierzch Izraela

Wydawnictwo: Ostoja
838802096X
Leszek

Książka „Zmierz Izraela” Tadeusza Gluzińskiego (występującego pod pseudonimem Henryk Rolicki) doktora prawa i filozofii, jednego z głównych ideologów Obozu Narodowo Radykalnego (bardziej prawicowego nurtu myśli narodowo radykalnej związanego z czasopismem „ABC”) jest niezwykle cennym źródłem historycznym pozwalającym zrekonstruować stosunek środowisk narodowo radykalnych wobec żydów w II RP.
Pierwsze wydanie książki ukazało się w roku 1932.

źródło opisu: Ostoja 2004

źródło okładki: Ostoja 2004