Islam. Historia, kultura, nauka

Historical Atlas Of The Islamic World
978-83-2459-500-6
albumy
Agata

Pełen pięknych zdjęć album przybliżający dzieje islamu od powstania do końca XV wieku.

źródło okładki: empik.com

Kondzio342 | 2016-08-24
Przeczytana: 2014 rok

Książka porusza wiele wątków w sposób wyczerpujący przybliżając dzieje islamu dla pasjonatów tematu, omawiając różnorodność islamu od Oceanu Atlantyckiego po Azję Centralną. Wiele działów przedstawia nowe fakty z zakresy sztuki i polityki,które poszerzą wiedzę czytelników. Umiejętnie wpleciono w tekst elementy tradycji arabskiej z kulturą chrześcijańską czy pogańską, które kształtowały cywilizację muzułmańską. Ciekawy tekst uzupełniają bogate ilustracje, a układ kompozycji zapewnia spójne i przyjemne czytanie. Minusem jest zakres kompozycji, która kończy się na XV wieku, kiedy w XVI pod wpływem islamu powstają bogate kompleksy budowlane na przykład w Imperium Wielkich Mogołów czy Persji Safawidów.

irman | 2016-10-15
Markna | 2012-11-16