Demony przeszłości

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romans Historyczny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Harlequin
Serena
miłość, uczucia
Edyta

Anglia, okres regencji. Bezduszny lord James Wintersett nieoczekiwanie traci głowę dla kobiety, która niedawno pojawiła się w londyńskich salonach. Pociąga go jej oryginalna uroda, inteligencja, wdzięk, a także przekora i dowcip. Wie tylko, że ona ma na imię Serena. Gdy wychodzi na jaw, że to Sasha Calvert, którą, choć jej nie znał, poprzysiągł zniszczyć, James przeżywa silne emocje. Jest zarazem rozczarowany i wściekły, zawiedziony i żądny zemsty. Właśnie przez Sashę w rodzinie Jamesa doszło kiedyś do tragedii: jego brat popełnił samobójstwo, pozostawiając żonę w ciąży. Wówczas James nie żywił wątpliwości co do winy Sashy. Co ma zrobić teraz?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawca

Intan | 2012-08-28
Przeczytana: 2012 rok

"Demony przeszłości" - tytuł brzmiał dość patetycznie, nie zraziłam się tym jednak i za 4 zł kupiłam na wakacyjnej wyprzedaży książek tę oto... eee, tak, co to właściwie jest? Harlequin, ale czy dobry, czy bardzo dobry, czy mierny? Nie mam z czym porównać, to moje pierwsze zetknięcie z tym gatunkiem. Początek był trudny, styl podniosły, co dziwnie brzmiało w rozmowie dwóch kobiet, przyjaciółek; miałam wrażenie, że dialogi są zwyczajnie drętwe, z czego autorka usiłowała wybrnąć bez cienia gracji (o tym później).

Pierwsze szesnaście stron to istna męczarnia - dopiero gdy do akcji wkracza główny męski bohater, zaczyna się robić interesująco. Kłamstwa i kłamstewka, oszukiwanie, przygody... Czytałam, nie mogąc się oderwać, przy czym lektura była całkiem przyjemna.
Były chwile irytacji i chwile śmiechu - plus.
27-letnia kobieta nierozumiejąca samej siebie i niepotrafiąca określić swoich uczuć - minus.
Działały mi na nerwy nieliczne, acz niestety doskonale zapamiętane zabiegi autorki...

Ewa | 2014-02-06
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Taka sobie historyjka do poczytania- zdecydowanie za krótka.

ewka | 2017-04-19
pennylancaster | 2016-12-23