Ałbena - na autorce

Julek i Maja w labiryncie

Cykl: Julek i Maja (tom 1)
Wydawnictwo: Akapit Press
9788362199884
Ag2S

Julek i Maja przypadkowo wchodzą do gry komputerowej – i natychmiast orientują się, że toczy się ona we wnętrzu ludzkiego mózgu. Początkowo zafascynowani światem wirtualnym i spotkanymi tam intrygującymi bytami, nie chcą wracać do zwykłego życia. Napięcie rośnie, a decydująca bitwa przebiega dramatycznie. Czy uda im się znaleźć wyjście z gry i powrócić do zwykłego świata? Opowieść o 12-letnim Julku, chłopcu o niezwykłej wyobraźni i trudnościach szkolnych (dysleksja i nadruchliwość). Julek ponad wszystko uwielbia gry komputerowe. Pewnego razu, przez przypadek, trafia w sam środek gry. Początkowo zafascynowany światem wirtualnym, nie chce wracać do zwykłego życia. Stopniowo odkrywa jednak, że bycie w tym świecie nie jest tak przyjemne i bezpieczne, jak myślał. Próbuje powrócić do domu. Pomagają mu siostra, 8-letnia Maja, oraz mama Kasia, która za synem i córką wchodzi do świata gry. Mama i dzieci wędrują przez różne poziomy.

źródło opisu: Akapit Press, 2011

źródło okładki: Wydawca

ania | 2016-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Po przeczytaniu trylogii Stulecie Winnych, pani Ałbena Grabowska wskoczyła do pierwszej 10 moich ulubionych polskich pisarzy i bez zastanowienia kupiłam młodym cała serię o Julku i Majce.
Byłam przekonana, że tak jak Marcin Szczygielski, pani Ałbena pisze fenomenalne książki dla dorosłych, a dla dzieci jeszcze lepsze. I tu niestety się przeliczyłam. Było nudno, szczególnie opisy działania mózgu, które zajmują sporą część książki, chętnie byśmy je pominęli, ale jak już coś czytam, to od deski do deski, takie niezdrowe zboczenie.
Myślałam, że chociaż będzie coś ku przestrodze dla dzieci, żeby nie spędzać za dużo czasu na grach komputerowych, bo coś tam, sroś tam, ale nawet tego tu nie znalazlam.
Na plus tyle, że dzieci jakoś szczególnie nie narzekały, nie zamykały się w ciemnej piwnicy, byle tylko nie słuchac tej opowiastki, ale tez nie przybiegały z książeczką: Poczytaj mi mamo...
Przed nami jeszcze 3 tomy. Liczę, że będzie lepiej. Damy szanse.

afirmacja | 2013-09-14

Książka idealna dla dzieci 9-10 lat. Naprawdę fajna, warto kupić młodszemu rodzeństwu. Ciekawa fabuła, postacie i czegoś nauczy. :)

Lila | 2017-09-24

Świetna książka!

Pamiętacie swoje lekcje biologii? Ja doskonale, szczególnie wtedy, kiedy pani pozwalała nam się zajmować zwierzątkami szkolnymi na zapleczu. Czego tam nie było? Chomiki, świnki morskie, rybki, szynszyle, wiewiórki, a nawet patyczaki. Uwielbiałam też wyjazdy z kółka przyrodniczego, do którego należałam. Pani od biologii zabierała nas w soboty w przepiękne zakątki Polski i uczyła rozpoznawać roślinność, ślady zwierząt itd. Niestety, kiedy musiałam siedzieć w szkolnej ławce i wkuwać różne układy człowieka nie byłam już tak zafascynowana. Pamiętam, że najgorzej szło mi z ludzkim mózgiem. Te wszystkie układy, ciała, nerwy i inne móżdżki, to był koszmar. Oczywiście jak tak teraz pomyślę, to wydaje mi się, że tak trudne sprawy trzeba umieć przedstawić dziecku w szczególny sposób, spróbować znaleźć interesujące porównania, które oswoją z trudnym nazewnictwem i funkcjami. Takich umiejętności chyba zabrakło mojej nauczycielce, a może tylko ja nie miałam wtedy ochoty tego pojmować? Jedno...

HermionaGranger | 2018-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2018

Książka nie przypadła mi do gustu. Czytałam (chyba) trzecią część i zachwyciła mnie bardziej niż ten tom, ale jest wciągająca to prawda.
Niektóre dzieci od książek bardziej wolą gry komputerowe. Ta pozycja to idealne rozwiązanie dla nich. Akcja toczy się właśnie w grze komputerowej!
Dobra jest również dla tych co chcą się dowiedzieć więcej o działaniu mózgu.
Ciekawa i mimo że inne tomy są lepsze warto ją przeczytać!

Darka_pl | 2015-06-01
Przeczytana: 01 maja 2015

Książka jest świetna! Rozgrywa się w grze która naprawdę jest w ludzkim mózgu! Znajomość Julka o grach komputerowych, spryt Mai i wiedza mamy o ludzkim mózgu pomagają im wygrać ta grę.

Ania | 2011-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2011

Ksiązka trochę dla dzieci, ale nie mam co czytać . Nawet fajna.;)

Krzyniu82 | 2018-01-20
Na półkach: 2017, Przeczytane