Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika

Wydawnictwo: W.A.B.
978-83-7414-789-7
przygody
Pistacia

Szkodnik (prawdziwe imię Ferdynand) ma dziesięć lat. To wystarczająco dużo, żeby wyrobić o sobie opinię czarnej owcy w rodzinie. I rzeczywiście próba wniesienia na pokład samolotu oręża w postaci: żyletek, noży, scyzoryka i nunchaku rozzłoszcza nawet najbardziej wyrozumiałych członków familii. Szkodnika uznaje się za potencjalnego terrorystę, w wyniku czego rodzina odlatuje do rajskiej Tunezji, a chłopak zostaje wysłany do Kudowy, gdzie mieszka u babci jego kolegi, Bąbla. Jak się jednak okaże to dopiero początek prawdziwych przygód. Bo w Kudowie jest co robić. Można na przykład odkryć, kim jest złodziej napadający na domy staruszków i jaki związek z tymi kradzieżami ma inny niedoszły pasażer lotu do Tunezji.
Marcin Pałasz z charakterystycznym dla siebie humorem opowiada niezwykłą historię, która zauroczy nie tylko dzieci, ale i dorosłych, rozśmieszając ich przy tym do łez.

[opis wydawcy]

Sabinka | 2012-12-07
Przeczytana: 25 listopada 2012

Po Elfomani czas poznać inne książki Marcina Pałasza. Lubie jego styl, poczucie humoru i to jak zręcznie chowa morały dla dzieci w swoich książkach. Jestem zachwycona tym jak ważne rzeczy przekazuje dzieciom w bardzo umiejętny sposób, do tego wszystko okraszone jest humorem i świetnymi rysunkami. Zastanawiałam się po jaką kolejną książkę Autora sięgnąć. Wybór padł na "Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika", głównie ze względu na zastanawiający, a zarazem obiecujący dobrą zabawę tytuł, ale także ze względu na serię - serię z kotem.
Seria z kotem gwarantuje dobrą zabawę, zagadkę, tajemnicę, fajnych i wyrazistych bohaterów, ale przede wszystkim miło spędzony czas. Z każdego sprzedanego egzemplarza książki mała kwota przekazywana jest na schronisko dla kotów, co mnie ogromnie cieszy! Powinno być więcej takich akcji i nie tylko dla czterołapych przyjaciół.

Marcin Pałasz stworzył świetnego i jakże realnego głównego bohatera - Ferdynanda zwanego przez najbliższych Szkodnikiem. Na...

Festi | 2016-04-08

Fajna, przyjemna do czytania, choć akurat nie wszytskie żarty mnie bawił. Ale może dlatego, że hmmm nie jestem w wieku potencjalnego odbiorcy ;) Warto poczytać.

Bibi | 2013-11-18
Przeczytana: maj 2012

Pewnego dnia otrzymałam za zadanie zapoznanie się i zrecenzowanie książki dla dzieci. Poszłam do jednej z wielu księgarni, stanęłam przed działem dziecięcym i... wyszłam ze sklepu ze "Szkodnikiem" w ręce. Wybór całkowicie przypadkowy i chyba najlepszy. Jest to pierwsza książka Marcina Pałasza, z którą się zapoznałam, lecz z pewnością nie ostatnia. Lekkość, z jaką autor konstruuje świat przedstawiony, niebanalny humor i umiejętne przybliżanie dzieciom treści niełatwych, życiowych - to cechy tej książki.
Polecam dzieciom i dorosłym!

Claudia | 2012-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Książka świetna . Szczególnie do pośmiania się . Moim ulubionym
bohaterem oczywiście był szkodnik który jest cudowny . !

Marcin Pałasz piszę z lekkością nic mnie w tej książce nie nudziło . :)

wykrzyknik | 2014-08-28
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

dobra zabawa połączona z niebezpieczeństwem

Allys | 2016-10-31
Ania W | 2016-08-28