rozwińzwiń

Przerwa w pracy

Okładka książki Przerwa w pracy Paweł Lisicki
Okładka książki Przerwa w pracy
Paweł Lisicki Wydawnictwo: Zysk i S-ka literatura piękna
294 str. 4 godz. 54 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
Data wydania:
2009-11-01
Data 1. wyd. pol.:
2009-11-01
Liczba stron:
294
Czas czytania
4 godz. 54 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-7506-422-3
Tagi:
lata 90. dziennikarz międzynarodowa afera
Inne
Średnia ocen

5,8 5,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Rozmowy jerozolimskie. Dlaczego zginął Mesjasz? Waldemar Chrostowski, Paweł Lisicki
Ocena 8,0
Rozmowy jerozo... Waldemar Chrostowsk...
Okładka książki Świat i Kościół w kryzysie Grzegorz Górny, Krystian Kratiuk, Paweł Lisicki
Ocena 6,5
Świat i Kośció... Grzegorz Górny, Kry...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,8 / 10
94 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
542
523

Na półkach: ,

Nie spodziewałem się! Czego? Chyba takiego... luzu po autorze. Bardzo go lubię, cenię. To co do tej pory czytałem było bardziej filozoficzne, teologiczne i polityczne. A tu zupełnie inne dzieło. Autor jest wyjątkowo sprawny w opowiadaniu historii, która szybko wciąga. Jak mniemam bohater nie jest ani trochę alter ego autora. Autor swoje przekonania i przemyślenia ukrywa raczej w wypowiedziach innych bohaterów. Może dzięki temu chciał autor uczynić książkę bardziej przystępną dla innych? Nie wiem. Wiem na pewno, że książka jest ciekawą rozrywką a autor wykazuje się wprawą nie tylko w jednym gatunku literackim.

Nie spodziewałem się! Czego? Chyba takiego... luzu po autorze. Bardzo go lubię, cenię. To co do tej pory czytałem było bardziej filozoficzne, teologiczne i polityczne. A tu zupełnie inne dzieło. Autor jest wyjątkowo sprawny w opowiadaniu historii, która szybko wciąga. Jak mniemam bohater nie jest ani trochę alter ego autora. Autor swoje przekonania i przemyślenia ukrywa...

więcej Pokaż mimo to

avatar
100
52

Na półkach:

Niestety nie w moim guście. Bardzo ciężko się czytało.

Niestety nie w moim guście. Bardzo ciężko się czytało.

Pokaż mimo to

avatar
2
2

Na półkach: ,

Powieść współczesna ukazująca rozterki mężczyzny w średnim wieku. Publicysta konserwatywnego tygodnika zostaje wysłany przez redakcję na międzynarodową konferencję w zastępstwie naczelnego. Szybko okazuje się, że to nie tematyka konferencji staje się jego głównym zainteresowaniem podczas wyjazdu. Powieść napisana w specyficznym, męskim stylu, krótkimi zdaniami, co wcale nie sprzyja lepszemu rozeznaniu w rozterkach głównego bohatera. Spotykamy postać i skomplikowaną i poranioną przez życie i dokonane wybory - miałam podczas lektury poczucie współuczestniczenia w jego zapętleniu. Zmusza do refleksji nad pokusami i dążeniami współczesnego świata.

Powieść współczesna ukazująca rozterki mężczyzny w średnim wieku. Publicysta konserwatywnego tygodnika zostaje wysłany przez redakcję na międzynarodową konferencję w zastępstwie naczelnego. Szybko okazuje się, że to nie tematyka konferencji staje się jego głównym zainteresowaniem podczas wyjazdu. Powieść napisana w specyficznym, męskim stylu, krótkimi zdaniami, co wcale nie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2233
2183

Na półkach: ,

Nie wiem, co Lisicki chciał dzięki tej książce osiągnąć. Akcja nie dość, że naciągana to jeszcze sypie się w trakcie czytania, intryga głupawa. Nie polecam.

Nie wiem, co Lisicki chciał dzięki tej książce osiągnąć. Akcja nie dość, że naciągana to jeszcze sypie się w trakcie czytania, intryga głupawa. Nie polecam.

Pokaż mimo to

avatar
145
16

Na półkach: ,

Po esejach filozoficznych Pawła Lisickiego, które - od razu napiszę - uwielbiam, przyszedł czas na fabułę. "Przerwa w Pracy", to pasjonujący kryminał psychologiczny napisany z niebywałą lekkością i poczuciem humoru. Poprzez tę konwencjonalną na pozór konstrukcję fabularną przezierają fundamentalne problemy natury moralnej. Już po kilkunastu stronach czytania tej trzymającej w napięciu historii, odnalazłem wiele dylematów, wokół których obraca się filozoficzna twórczość autora. To chyba największa zaleta tego dzieła: czyta się je z zapartym tchem, a jednocześnie pobudza głębokie refleksje.
Polecam!

Po esejach filozoficznych Pawła Lisickiego, które - od razu napiszę - uwielbiam, przyszedł czas na fabułę. "Przerwa w Pracy", to pasjonujący kryminał psychologiczny napisany z niebywałą lekkością i poczuciem humoru. Poprzez tę konwencjonalną na pozór konstrukcję fabularną przezierają fundamentalne problemy natury moralnej. Już po kilkunastu stronach czytania tej trzymającej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1160
1155

Na półkach: ,

Paweł Lisicki jest eseistą, publicystą, tłumaczem i redaktorem naczelnym dziennika "Rzeczypospolita" do 2011 r., w latach 2011–2012 tygodnika „Uważam Rze”, od 2013 tygodnika „Do Rzeczy”.

Tomasz B. pisze artykuły do podupadającego tygodnika. Jego szef z powodów zdrowotnych nie może wyjechać na ważną konferencję do Wiednia. Tomasz B. otrzymuje propozycję wyjazdu. Na konferencji są poruszane takie tematy jak: ekologia, prawa człowieka, pokój na świecie. Tomasz B. zdradza swoją żonę. Zakochuje się bez pamięci w Nataszy. Kobieta ma 30 lat. Mężczyzna skończył 50 lat. Dziennikarz wyznaje dziewczynie miłość. Natasza stwierdza, że Tomasz jest nachalny. Kobieta jednak decyduje się na romans. Pewnego popołudnia do dziennikarza przychodzi policjant i informuje go o śmierci Nataszy. Tomek jest głównym podejrzanym o zabójstwo. Mężczyzna zostaje wplątany w intrygę.

Jak dziennikarz przeżyje śmierć Nataszy? Czy żona dowie się o zdradzie? Czy Tomaszowi uda się dowieść swojej niewinności?

Po przeczytaniu książki można wysnuć wniosek, że pieniądze szczęścia nie dają. Powieść zmusza do myślenia.

Polecam tę książkę każdemu. Powieść zawiera sporo wątków. Nie sposób przewidzieć kolejnych wydarzeń. Ta historia umili wolną, wakacyjną chwilę.
Kasia, lat 17
źródło osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

Paweł Lisicki jest eseistą, publicystą, tłumaczem i redaktorem naczelnym dziennika "Rzeczypospolita" do 2011 r., w latach 2011–2012 tygodnika „Uważam Rze”, od 2013 tygodnika „Do Rzeczy”.

Tomasz B. pisze artykuły do podupadającego tygodnika. Jego szef z powodów zdrowotnych nie może wyjechać na ważną konferencję do Wiednia. Tomasz B. otrzymuje propozycję wyjazdu. Na...

więcej Pokaż mimo to

avatar
3129
803

Na półkach: ,

W końcu przeczytałam „Przerwę w pracy”, choć było ciężko. Książka wcale nie jest zła, czy nudna, ale momentami tak mnie osłabiała, że mi „ręki” do kolan opadały i nie byłam w stanie utrzymać jej przed oczyma. A wszystko za sprawą głównego bohatera, Tomasza B. Wynurzenia tego pięćdziesięciolatka przeżywającego całym sobą kryzys wieku średniego przewracały mi wszystko w środku. W zasadzie powinnam pogratulować autorowi stworzenia tak wyrazistej postaci, bo jedynie nadzieja na to, że na następnej stronie ktoś go może zastrzeli, dawała mi siłę na przerzucanie kolejnych kartek.

Tomasz B. jest dziennikarzem, publicystą pewnego tygodnika i właśnie dzięki temu udaje mu się wyjechać na konferencję naukową do Wiednia, która ma zmienić oblicze świata. Wyjazd jest dla pana B. okazją do odpoczynku od przebojowej żony i dwóch córek, z którymi nie ma najlepszego kontaktu. Spotkana na konferencji młoda kobieta wyzwala jednak w Tomaszu ogień, o którym myślał, że wziął i był zgasł na wieki. Wszystko, co dotyczy wątku Nataszy widzianej z perspektywy Tomasza mogę określić jedynie jako „ostatnie podrygi zdychającej ostrygi”.

Pan Lisicki bardzo ciekawie przedstawił machlojki polityczne i różne poglądy na etykę, prawa człowieka i religię we współczesnym świecie. Wszystko jest przerysowane do granic absurdu i zmusza do myślenia. Karykaturalne i dość brutalne pokazanie mechanizmów rządzących lansowaniem pewnych idei jest najmocniejszą stroną książki. W środku niestety tkwi Tomasz, któremu cała krew chwilowo spłynęła do penisa, i jest ślepy i głuchy na otaczające go wydarzenia. Taki z niego dziennikarz, jak z mysiej dupy wór na mąkę. Nie łączy faktów, nie drąży tematu, wciąż tylko Natasza i biedny, nieszczęśliwy on. W sumie jest to imponujące studium, jak to facetowi „palma odbiła”. Rozumiem celowość takiego przejaskrawienia postaci pana B., ale drażni mnie ten bohater przeokropnie. Może to kwestia mojego wewnętrznego lęku przed byciem bezwolną marionetką, która bezrefleksyjnie łyka promowane przez kogoś idee i wydaje jej się, że są to jej własne przekonania. A posiadanie własnego zdania jest tak trudne w świecie, którym rządzą pieniądze i nie wiadomo, komu można wierzyć, bo autorytety obrastają w tłuszcz wygodnictwa. I o tym właśnie jest ta powieść.

W końcu przeczytałam „Przerwę w pracy”, choć było ciężko. Książka wcale nie jest zła, czy nudna, ale momentami tak mnie osłabiała, że mi „ręki” do kolan opadały i nie byłam w stanie utrzymać jej przed oczyma. A wszystko za sprawą głównego bohatera, Tomasza B. Wynurzenia tego pięćdziesięciolatka przeżywającego całym sobą kryzys wieku średniego przewracały mi wszystko w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
516
275

Na półkach:

Bardzo aktualna książka. Coś na kształt satyry, ale także trzymającej w napięciu powieści. Krytyka poglądów umierającej Europy, podana w dobrze skonstruowanej narracji, w której jest o niedojrzałości, trudzie bycia w małżeństwie i podążania za własną pychą. Bardzo mnie pan Paweł Lisicki zdziwił. Czytałem jego wstępniaki w Plus/Minus, Uwarzam rze oraz Do rzeczy. Myślałem, że to taki filozof i trochę ważniak. Ale fajnie myśli. Bardzo mi się to podoba. Dobre czytania, na ferie.

Bardzo aktualna książka. Coś na kształt satyry, ale także trzymającej w napięciu powieści. Krytyka poglądów umierającej Europy, podana w dobrze skonstruowanej narracji, w której jest o niedojrzałości, trudzie bycia w małżeństwie i podążania za własną pychą. Bardzo mnie pan Paweł Lisicki zdziwił. Czytałem jego wstępniaki w Plus/Minus, Uwarzam rze oraz Do rzeczy. Myślałem, że...

więcej Pokaż mimo to

avatar
358
70

Na półkach:

Naprawdę niezła. Najciekawsze: dowcipnie przerysowane poglądy współcześnie wyznawane przez ludzi. Idee "wiszące w powietrzu" i tworzące atmosferę czasów. Ich wygasanie i narodziny, co jest boleśnie i całkiem cieleśnie związane z życiem i śmiercią ludzi. Główny bohater, zwiędły, rozczarowany sobą dziennikarz B., trafia niechcący na istną wojnę idei i interesów. Sytuacja go nieco przerasta, a ponieważ na wojnie nikt nie może pozostać "poza", zostaje nieźle poturbowany, nie podejmując przy tym do końca decyzji, czy bierze udział, czy nie. I w czym:) Jedyną sprawą, która go bardziej angażuje, prócz fizycznego przetrwania, jest namiętność do pięknej kobiety, ale i to jest zbyt trudne w realu, wobec czego bohater ostatecznie ucieka od świata w marzenia o romantycznej miłości.
Nie mogę się zdecydować, czy autor swoim bohaterem pogardza - za brak kręgosłupa i uciekanie od wyborów, czy widzi w jego wahaniu resztki ludzkich, zdrowych odruchów - współczucia i skrupułów.

Naprawdę niezła. Najciekawsze: dowcipnie przerysowane poglądy współcześnie wyznawane przez ludzi. Idee "wiszące w powietrzu" i tworzące atmosferę czasów. Ich wygasanie i narodziny, co jest boleśnie i całkiem cieleśnie związane z życiem i śmiercią ludzi. Główny bohater, zwiędły, rozczarowany sobą dziennikarz B., trafia niechcący na istną wojnę idei i interesów. Sytuacja go...

więcej Pokaż mimo to

avatar
53
52

Na półkach: ,

Sposób w jaki autor opisuje perypetie bohatera jest specyficzny ale interesujący. Czyta się lekko i szybko z zainteresowaniem.

Sposób w jaki autor opisuje perypetie bohatera jest specyficzny ale interesujący. Czyta się lekko i szybko z zainteresowaniem.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    118
  • Posiadam
    63
  • Chcę przeczytać
    29
  • Ulubione
    5
  • 2012
    3
  • Paweł Lisicki
    2
  • Teraz czytam
    2
  • 2019
    2
  • 2013
    1
  • Literatura piękna
    1

Cytaty

Więcej
Paweł Lisicki Przerwa w pracy Zobacz więcej
Paweł Lisicki Przerwa w pracy Zobacz więcej
Paweł Lisicki Przerwa w pracy Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także