Ciemne źródło. Esej o cierpieniu w twórczości Zbigniewa Herberta

Wydawnictwo: Znak
curti

Nowe wydanie książki przygotowane z okazji Roku Herbertowskiego. Wnikliwy esej Andrzeja Franaszka koncentruje się na wątkach egzystencjalnych w twórczości poety.

Książka została wzbogacona o nowy rozdział, pisany już z dzisiejszej perspektywy, w którym autor porusza kwestie związane z recepcją poezji Herberta oraz odkrywaniem kolejnych kart jego biografii.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2008

źródło okładki: www.znak.com.pl

książek: 1923
Agnieszek | 2015-11-11
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 11 listopada 2015

Ważna. Zmuszająca do przystawiania, podkreślania, wertowania tomików Herberta.
Czytałam po kawałku od wielu miesięcy - wiem, że wrócę do tych myśli jeszcze nieraz.

Olaf | 2011-10-27
Przeczytana: 27 października 2011

Bardzo pożyteczna rzecz dla wszystkich tych, którzy rozpoczynają przygodę z poezją pana Zbigniewa Herberta oraz szukają odpowiedzi, którą nie wahał się zadać Hiob "dlaczego ja?". No właśnie...