Apetyt na przemianę. Notatki o prozie współczesnej

Wydawnictwo: Znak
83-7006-658-5
literatura polska, szkice
MsSurrealist

Tom esejów i szkiców krytyka i badacza literatury kreśli szeroką panoramę obejmującą niemal wszystkie interesujące zjawiska najnowszej polskiej prozy. Szkice Jarzębskiego towarzyszą poszukiwaniom i dokonaniom współczesnych autorów, rejestrują odkrycia, śledzą nurty, wskazują powinowactwa i tradycje - składając się na przenikliwą diagnozę sytuacji, w jakiej znajduje się nasza literatura u schyłku dwudziestego wieku.

Jolanta | 2016-11-21
Ewa | 2016-01-26