Teorie badań literackich

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-14574-9
Tomasz

Podręcznik akademicki z dziedziny teorii literatury i metodologii badań literackich. W sposób jasny, przystępny i chronologiczny przedstawia rozwój teorii i praktyk metodologicznych od starożytności po czasy najnowsze. Ukazuje związki nauki o literaturze z filozofią, estetyką, socjologią i językoznawstwem.

AnnaMaria | 2013-01-31
Przeczytana: 29 stycznia 2013

Nie czarujmy się - nie jest to podręcznik, który pomoże zrozumieć opisywane zagadnienia komuś, kto ich nie znał lub nie rozumiał wcześniej. Polecam raczej do utrwalania wiedzy albo jako kontekst.

Lenkaite | 2013-02-15
Przeczytana: wrzesień 2008

Może i zbiór merytorycznie ciekawy, ale język niesłychanie hermetyczny i przez to w pewien sposób toporny:O...moim zdaniem nie dorasta do publikacji A. Burzyńskiej (ta sama tematyka).

Bogdan | 2014-03-03
Przeczytana: 1995 rok

Opis książki jest mylący. Jeżeli ktoś poszukuje "jasności i przystępności" to podręcznik Zofii Mitosek radzę omijać szerokim łukiem (nie odmawiając autorce kompetencji merytorycznych).

Gwiazdopatrznia | 2016-07-26
Aleksandra | 2015-10-01