Rozalka Olaboga

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Nietamarja

Bohaterką jest kilkunastoletnia dziewczynka - energiczna, zdecydowana, o wysokim poczuciu niesprawiedliwości - która ucieka od ciotki, by zamieszkać z matką we śląskiej wsi, gdzie powstaje kopalnia. Jej wygadanie, roztrzepanie i pomysłowość często wplątują ją w rozmaite kłopoty.

źródło opisu: http://www.conrada11.pl

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl

anaso | 2016-11-11

Znowu Śląsk i jego mieszkańcy. Dzięki Rozalce da się wejść w tę jakże ciekawą dla mnie społeczność. Klimat Rozalki przypomina mi nieco "Czarną Julkę" Gustawa Morcinka. Obie bohaterki to dziewczynki z osobowością. Zgodzę się z przedmówczynią, że Rozalka rozumie świat czasem lepiej niż dorośli. Chociaż niepokorna to ma piękną duszę i dobre serce. Oby każdy z nas trafił w życiu na kogoś tak upartego jak ona, kogoś kto chwyta świat jej sposobem. Piękna opowieść, momentami śmieszna, momentami wzruszająca :), obrazująca życie ówczesnych Ślązaków.

Pełne poezji opowieści o małej mądrej dziewczynce, która lepiej rozumie świat niż wielu dorosłych.

Anna | 2017-05-23
Na półkach: K 5, Przeczytane, Posiadam