Dwa oddechy samotności

Pomerium
Cat Book
2011-02-10
2011-02-10

Inne, dziwne - nie czytam poezji starając się ją interpretować. Po prostu staram się po niej płynąć. Tu rejs był udany.

Specyficzna. Nie umiem interpretować , poezja jest dla mnie trudna. Ta jednak przyciągnęła tytulem napewno nie rozczarowała.... Jest prosta , ale czy zostanie na dłużej.... Pełno przemyśleń...

Niezwykłe, zaskakujące. Uwielbiam tego faceta.

Niezwykłe, zaskakujące. Uwielbiam tego faceta.

Autor zdecydowanie powinien pozostać przy pisaniu prozy.

Autor zdecydowanie powinien pozostać przy pisaniu prozy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Większość wierszy do mnie nie przemówiła, ale znalazłam kilka perełek. To dość specyficzny kawałek sztuki, raczej nie dla każdego.

Książka niemal idealna. Polecam wszystkim! ;)

Książka niemal idealna. Polecam wszystkim! ;)

Krzysztof Kotowski autor thrillerów sprawdza się w roli poety.

"Dwa oddechy samotności" to zbiór pięknych wierszy, jednak nie wszystkie zrozumiałam w 100%. Może w przyszłości znowu sięgnę po ten tomik i wszystko wyda mi się jasne?

Bardzo podoba mi się okładka oraz piękne ilustracje, które wydają się być jakby od niechcenia naszkicowane. I znowu potwierdza się moja teoria, że najprostsze rzeczy są najpiękniejsze.

"Serce"

Wesoło...

Do Nieba serce rzucili
I czcili
I wierzyli...

Krzysztof Kotowski autor thrillerów sprawdza się w roli poety.

Dwa Oddechy Samotności – tomik poetycki autora thrillerów politycznych, to perełka wśród jego książek. Z piękną okładką i grafikami pośród wierszy- delikatnych, poruszających i pięknych. Czytałam te wiersze jeszcze przed oficjalną premierą, ponieważ autor był na wieczorze autorskim w naszym mieście i tam kupiłam tomik. Dawno się tak nie wzruszyłam ,chyba ostatnio przy Świrszczyńskiej. Kotowski mówił, że bał się wydać tomik, bo kto czyta teraz wiersze? No i przecież to całkowite odsłonięcie swojej duszy, pokazanie, że jest się wrażliwym.
Co do osoby Kotowskiego, to bardzo inteligentny, pełen wiedzy i erudycji pisarz. I bardzo wrażliwy. Czytał nam swoje wiersze. Jeden z moich ulubionych:

URODZINY
Powiedz czy ty też…
Raz w roku głupiejesz
Tego dnia
Co cię starość dopada pazurami
Na kilka godzin…czasem więcej?

Jutro znowu młody przecież się obudzę
Biegać umiał będę po ogrodzie
Życie znowu zajadać zacznę głośno
I bezwstydnie…

Nie wiem ile wolno mi pamiętać.
A do ciebie…
Też nikt nie zadzwonił dzisiaj?
8 sierpnia

Kotowski powieściopisarz i Kotowski poeta- dwie sprzeczności? Niekoniecznie. Już w Serwalu pokazał próbkę swojego talentu. Są tam świetne,mroczne wiersze.
Polecam Maa

Moja ocena 9

Bardzo osobiste, bardzo szczere. Jeśli lubi się autora - to pozycja obowiązkowa. Mnie podobały się te wiersze bardzo.

"W diabła łatwiej jest uwierzyć niż w Boga" - cały tomik totalnie zaskakujący. Facet od sensacji wali wiersze!

• Poezja
  • Okładki, w których się zakochałam!
  • 2 0 1 8
  • Do kupienia