Miłość, droga pani Schubert...

Wydawnictwo: a5
poezja
allison

"Droga pani Schubert, temperatura naszej miłości wynosi 1200 stopni Celsjusza. To wystarczy, aby stopiło się złoto. Czy to, co zaczęło się w ogniu, ma szanse na pożar? I czy zdążymy jeszcze uciec do chłodnej starości, która może przedłużyć nam wszystkie terminy ważności?" Pani Schubert pojawiła się po raz pierwszy w tomie "Ludzie dla początkujących" z 1997 roku , ale jako tytułowa bohaterka...

Pani Schubert pojawiła się po raz pierwszy w tomie "Ludzie dla początkujących" z 1997 roku , ale jako tytułowa bohaterka istnieje w twórczości Ewy Lipskiej od niedawna. Nowy tom to kontynuacja zwięzłej i metaforycznej korespondencji adresowanej do pani Schubert, której tym razem tematem przewodnim jest miłość.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoa5.pl/Milosc--droga-pani-Schubert;s,karta,id,187

źródło okładki: http://www.wydawnictwoa5.pl/Milosc--droga-pani-Schubert;s,karta,id,187

Bookeriada | 2014-07-16
Przeczytana: 13 listopada 2013

Trzymam właśnie w dłoniach nowy tomik krakowskiej Poetki Ewy Lipskiej. Chwilę temu przeczytałam ostatni tekst. W tym zbiorku otrzymujemy nie wiersze, a krótkie liściki do Pani Schubert.Każdy tekst to jakby kolejny etap w znajomości i wspomnienia z tym związane. Przyznam się, choć to haniebne, jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Poetki. Jakże jednak piękne, pełne, obfitujące w słowa, które łączą się ze sobą w zaskakujące zdania. Krótkie, ale cudownie treściwe, zawierające w sobie wszystko to, co jeden człowiek chce powiedzieć drugiemu, kiedy kocha. W tekstach tych pełno jest uczuć – tęsknoty, miłości, uwielbienia. Spotykamy tu również strach, niepokój, smutek i samotność. Ale te wszystkie słowa razem łączą się nierozerwalnie w jedno: miłość.

MIŁOŚĆ

Droga Pani Schubert, temperatura naszej miłości wynosi
1200 stopni Celsjusza. To wystarczy, by stopiło się złoto. Czy
to, co zaczęło się w ogniu, ma szanse na pożar? I czy zdążymy
jeszcze uciec od chłodnej starości, która może...

Jerzy | 2017-10-21
Przeczytana: 20 października 2017