To jestem cały ja

978-83-7613-020-0
poezja
poezja
katerinka

Wybór wierszy i prozy poetyckiej jednego z najciekawszych twórców pokolenia wojny i okupacji. Poety, który zginął tragicznie w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego. Do dziś mówi się i pisze o Baczyńskim, że był nie tylko symbolem swojego pokolenia, ale artystą, który talentem dorównywał największym polskim romantykom. Do nich też nawiązywał w swej twórczości zwłaszcza do Juliusza Słowackiego.

Zbiór zawiera 104 utwory poetyckie, w tym takie znane jak: Kołysanka, Miłość, Romantyczność, Zwycięzcy, Do Matki Boskiej, Elegia o chłopcu polskim, Modlitwa do Bogurodzicy, Kolęda czy Poematy.

źródło opisu: Wydawnictwo Ad Oculos, 2009

źródło okładki: http://www.adoculos.pl

eduko7 | 2016-01-02
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Sierpień skłonił mnie do ponownego sięgnięcia po poezję K.K.Baczyńskiego i nie zawiodłam się. Oprócz znanych mogłam doświadczyć nowych odkryć. Jak zwykle nad każdym wierszem trzeba było się zatrzymać, przemyśleć, przeżyć... Mimo upływu lat, wciąż niosą one dla mnie odpowiedni ładunek emocjonalny.

Irmina | 2014-10-12

Kiedy zaczęłam omawiać literaturę wojenną na języku polskim postanowiłam jeszcze lepiej zapoznać się z wierszami mojego ulubionego poety. Ten tomik bardzo mi to ułatwił, chociaż nie zawiera najlepszego, według mnie, utworu, czyli "Piosenki". Niemniej bardzo dobry dobór wierszy, jak również opracowanie graficzne!

PatrycjaG | 2016-08-26
Choco | 2016-07-23