Koszmarny Karolek i Bestia Boiska

Tłumaczenie: Maria Makuch
Cykl: Koszmarny Karolek (tom 14)
Wydawnictwo: Znak
Horrid Henry and the Football Fiend
Casthaluth

Inne wydania

Koszmarny Karolek wraca!

Tym razem gra w piłkę nożną i chce być lepszy niż Ronaldinho. Oprócz tego w klasie pojawia się jego arcywróg, czyli Władczy Władzio, i Karolek musi się go pozbyć. Z Damiankiem też same kłopoty: jego tajny dziennik zawiera wiele tajemniczych informacji na temat Karolka, który za wszelką cenę chce je poznać.

To już piętnasta książeczka z serii o Koszmarnym Karolku!

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Witch | 2014-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2014

Nieźle przerobił dziennik Damianka ale miałam ubaw ;)

Smerfnawisnia | 2015-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Raczej poleciłabym starszym dzieciom do samodzielnego czytania. Dla mnie i mojego dziecka (dziewczynka 5 lat) mało ciekawe.

| 2012-01-08
Przeczytana: 07 stycznia 2012

Recenzja z mojego bloga: wdomowejbiblioteczce.blogspot.com

Jak już wspominałam, książki o Karolku uwielbiam. Sięgam po nie, gdy chcę się zrelaksować, albo gdy nie mam nic pod ręką do czytania lub po prostu chcę przeczytać coś naprawdę śmiesznego. Tym razem padło na część pod tytułem "Koszmarny Karolek i Bestia Boiska", w skład której wchodzą opowiadania: Koszmarny Karolek i dziennik Damianka, Koszmarny Karolek i Bestia Boiska, Koszmarny Karolek i wielkie zakupy oraz Koszmarny Karolek i jego arcywróg.

Opiszę każdą historyjkę po kolei - myślę, że w ten sposób będzie bardziej czytelnie i nie będziecie musieli wyławiać z gąszczu informacji tego, co Was interesuje w danym opowiadaniu.

Koszmarny Karolek i dziennik Damianka - brat Karolka, Doskonały Damianek, zaczyna prowadzić dziennik na polecenie swojej nauczycielki Pani Miodzik. Karolek jest przekonany, że młodszy brat napisał o nim same złe rzeczy, więc któregoś dnia potajemnie zakrada się do pokoju Damianka...

Koszmarny Karolek i...

Wybebeszamy_książki | 2016-08-26

Alexxx | 2013-03-31
Przeczytana: 2012 rok

Ta część nie spodobała mi się- opowiadania są nudne :(

PahaludO | 2010-08-17

Śmieszna, trochę głupkowata.

Czytałam Mikołajka,Mateuszka,pomyślałam,że dobrze byłoby przeczytać jakieś historyjkę o Karolku.Nadarzyła się okazja i pożyczyłam ją od mojej koleżanki.
Cieszę się że zapoznałam się z "Koszmarnym Karolkiem i bestią boiska".Książka jest ciekawa i bardzo szybko się ją czyta przez dużą czcionkę i obrazki,jednak co chwilę się śmiałam i nie chciałam oderwać oczu znad opowieści o tytułowym bohaterze.Niby książeczka dla dzieci,a wywołała u mnie ból brzucha ze śmiechu.Dla relaksu jest w sam raz nawet dla starszych czytelników.

Książka zawiera cztery opowiadania:

1. Koszmarny Karolek i dziennik Damianka - moim zdaniem najgorsze opowiadanie z tej pozycji była strasznie nudna i bezsensu
2.Koszmarny Karolek i bestia boiska
3. Koszmarny Karolek i wielkie zakupy- świetna opowieść uśmiał się przy niej do łez mama Karolka i on bardzo zabawny sposób robią zakupy
4. Koszmarny Karolek i jego arcywróg

AgnElsha | 2015-06-30
Na półkach: Inne, Przeczytane

Zabawna książka dla dzieci ze starszych klas podstawówki, chociaż trochę nie wychowawcza.

vikab | 2013-10-11
Przeczytana: kwiecień 2012