Moja niemiecka matka

Meine deutsche Mutter
83-11-10436-0
wspomnienia, nazizm, naziści,
Jenot

"Prędzej zostanę wdową niż rozwódką po ministrze Rzeszy" odgrażała się Brigitte Frank swojemu mężowi, Hansowi Frankowi, wiernemu poplecznikowi Hitlera, generalnemu gubernatorowi Polski.Chociaż zdawała sobie sprawę z przestępstw swojego męża, który stracony został w Norymberdze, w 1946 roku, to w żadnym wypadku nie chciała zrezygnować ze statusu żony prominenta, "damy z wyższych sfer". Na podstawie listów, dokumentów, pamiętników, terminarzy ojca, stenogramów matki, osobistych wspomnień Niklas Frank opowiada o zagmatwanym życiu własnej matki.

źródło opisu: nota wydawcy, empik.com

źródło okładki: www.bellona.pl

Tina | 2015-02-01

Doskonała książka syna Hansa Franka. Pokazuje ona jak słabym człowiekiem był gubernator genaralny, jakąś zas mocną osobowością była jego żona. Perfidia i wyrachowanie Brigitte Frank przekraczają wszelkie ludzkie pojęcie. Czytając o tej kobiecie czułam do niej obrzydzenie i pogardę. Jej zezwierzęcenie było jeszcze większe niż niektórych zbrodniarzy wojennych, którzy własnymi rękami mordowali niewinnych. Ostatecznie zakończyła życie jako nędzarka, wynajmująca pokoje w swoim monachijskim mieszkaniu, spotkanym na stacji kolejowej turystom. Zasłużyła na dużo gorszą śmierć, niż ja spotkała. Kobieta-potwór bez żadnych skrupułów ani hamulców moralnych.

ziegchen | 2015-04-22

Przaczytalam,warta polecenia, odwazna. Syn z perspektywy lat rozlicza zbrodnie wojenne swoich rodzicow.

KarolinaJankowiak | 2016-07-10

Polecam. Masa ciekawych zdjec oraz watkow z zycia rodzicow N.Franka.

mariola | 2016-10-29
Bella_24 | 2016-05-22