Przewodnik KGB po stolicach świata

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kulisy Wywiadu i Kontrwywiadu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Adamski i Bieliński
Putevoditel' KGB po gorodam mira
KGB,
literatura faktu
hunter

Ta książka jest wyjątkowa, zarówno pod względem treści, jak i nazwisk autorów. Została napisana przez profesjonalistów - wywiadowców byłego KGB

Scylla | 2016-05-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016
Przeczytana: 26 maja 2016

Już dawno na nią polowałam i mając wreszcie trochę wolnego czasu szybko ją pochłonęłam. Na książkę składa się kilka historii radzieckich szpiegów z różnych stolic na całym świecie podzielonych na krótkie anegdotki, co sprawia, że historie nie ciągną się w nieskończoność i łatwo się je czyta.
Język jakim posługują się agenci kontrwywiadu jest prosty, pełen niezliczonych odniesień, a jednak w każdym przypadku pokazuje realia życia szpiega w inny sposób - każdy agent skupia się na czym innym, co innego go interesuje i inaczej do tego podchodzi, a w ten sposób świetnie wypływają ich charaktery. Opowiadania zwykle trzymają w napięciu, zwłaszcza gdy opisują jakąś operację.
Osobiście najbardziej spodobały mi się historie z Włoch, Paryża i Bangkoku. Na pewno nie żałuję, że przeczytałam, chociaż nadal nie jest to jeszcze coś, czego szukam o tej tematyce.

WarHammster | 2016-07-20

Książkę dostałem (wieki temu) na koniec roku szkolnego za wynik średniej i dobrą frekwencję. Czytana raz, ciekawa z uwagi na odsłonięcie rąbka tajemnicy w odniesieniu do pracy agentów wywiadu. Zostawiłem ją z uwagi na dedykację Pani Dyrektor :). Te sentymenty.

Aralov | 2017-06-14
WiktorZ | 2014-12-01