Przewodnik KGB po stolicach świata

Putevoditel' KGB po gorodam mira
literatura faktu
Andrzej Bobrowicki, Dorota Majeńczyk
KGB

Książkę dostałem (wieki temu) na koniec roku szkolnego za wynik średniej i dobrą frekwencję. Czytana raz, ciekawa z uwagi na odsłonięcie rąbka tajemnicy w odniesieniu do pracy agentów wywiadu. Zostawiłem ją z uwagi na dedykację Pani Dyrektor :). Te sentymenty.

Już dawno na nią polowałam i mając wreszcie trochę wolnego czasu szybko ją pochłonęłam. Na książkę składa się kilka historii radzieckich szpiegów z różnych stolic na całym świecie podzielonych na krótkie anegdotki, co sprawia, że historie nie ciągną się w nieskończoność i łatwo się je czyta.
Język jakim posługują się agenci kontrwywiadu jest prosty, pełen niezliczonych...

• Literatura rosyjska
  • W mojej biblioteczce