Logika wystarczy

Wydawnictwo: Von Borowiecky
978-83-60748-05-3
filozofia i etyka

Książka zawiera zebrane felietony wygłaszane na antenie Radia Maryja. Michalkiewicz nie boi się poruszać drażliwe tematy polityczne i gospodarcze. Omawia wszystkie za i przeciw przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, krytykuje manipulowanie państwa przy gospodarce i udowadnia, że liberalizm gospodarczy nie kłóci sie z zasadami chrześcijańskimi. Ujmuje się za najsłabszymi - przy pomocy logiki i zdrowego rozsądku udowadnia, że zgoda na aborcję z powodów tzw. społecznych jest złem - celowo nie używa przy tym argumentów wiary, aby trafić także do niewierzących. Czytelnicy, którzy znają inne książki Michalkiewicza, z łatwością zauważą konsekwencję autora i dar przewidywania, który można nazwać po prostu umiejętnością myślenia i zdrowego rozsądku.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/logika-wystarczy/

asiula1000 | 2016-10-01
Na półkach: Polityka, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 października 2016

Bardzo lubię rzeczy logiczne, trudno mnie też przestraszyć Radiem Maryja, więc tę autorską kronikę - zapis ważnych dla Polski wydarzeń - przeczytałam z wielkim zainteresowaniem.
Rzeczy dotyczą okresu od marca 2006 do kwietnia 2008.

Atuty książki to trzeźwe spojrzenie Michalkiewicza na polityczną scenę, duża wiedza o wydarzeniach i kąśliwy, ale inteligentny humor.
Waham się między oceną 7 a 8.
Za patriotyzm nota 10, a odejmuję co nieco za bezkrytycznie podejście do hierarchów Kościoła katolickiego.

Chętnie przeczytałabym komentarz do polskiej polityki za lata 2009-2016.

Jarek | 2014-07-30
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Ta książka to kolekcja felietonów wygłaszanych na antenie Radio Maryja. Teksty ciekawe, aczkolwiek nie połączone spójnym kluczem (przynajmniej taka jest moja opinia), jedyna ich cecha wspólna to logiczne łączenie faktów i wnioskowanie na temat przyszłości bazując na przeszłości.
Z pewnością warto przeczytać, jak każdą chyba książkę Stanisława Michalkiewicza

KK1995 | 2016-05-08