Filozofia polityki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Krótkie wykłady z filozofii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
7 (11 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978--830114581-1
filozofia i etyka
Pasqual23

Podstawowe kompendium wiedzy z historii filozofii politycznej. Książka: -prezentuje dzieje koncepcji polityki od starożytności po współczesność, z uwzględnieniem myśli polskiej; -łączy formę wykładu historycznego z dyskusją problemów teoretycznych w perspektywie porównawczej; -omawia teoretyczne aspekty filozofii polityki, mające znaczenie dla współczesnego czytelnika; -zawiera obszerną...

Podstawowe kompendium wiedzy z historii filozofii politycznej.

Książka:

-prezentuje dzieje koncepcji polityki od starożytności po
współczesność, z uwzględnieniem myśli polskiej;

-zawiera obszerną bibliografię oraz teksty źródłowe z komentarzami, co pozwala nie tylko na zrozumienie głównych zagadnień politycznych, ale i sprawdzenie swojej wiedzy.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: Wydawca

Mikołaj | 2014-05-11
Przeczytana: 10 maja 2014

Ciekawa, zrozumiała i dobrze napisana - polecam zainteresowanym tematem jako lekturę wprowadzającą.

rurkins | 2016-11-28
Hutten | 2015-08-05