Ezoteryzm, nowa nadzieja?

Wydawnictwo: WAM
83-7318-517-8
n0e

Ezoteryzm, nowa nadzieja? dostarcza wiele informacji na temat źródeł ezoteryki, przedstawia twórców, prądy i idee, które przyczyniły się do jej popularności. Publikacja omawia także główne rysy ezoteryki zorientowanej duchowo, przedstawia propozycje ezoteryki praktycznej w dziedzinie medycyny i psychologii. Autor nie polemizuje z ezoteryzmem. Przytaczając ogromny materiał empiryczny umożliwia czytelnikowi wyrobienie sobie własnej oceny tego zjawiska. Pracę wzbogaca słownik podstawowych terminów, bibliografia oraz indeksy - rzeczowy i osobowy.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/ezoteryzm-nowa-nadzieja/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/ezoteryzm-nowa-nadzieja/