Tu Detektyw Jeż tom 2

Tłumaczenie: Aleksandra Watanuki
Cykl: Tu detektyw Jeż (tom 2)
Wydawnictwo: Waneko
Hello, Harinezumi! vol. 2
detektyw, jeż, kryminał, manga
komiksy
Moonlight

Mała agencja detektywistyczna Akatsuka nie narzeka na nadmiar pracy... Dlatego chętnie przyjmuje każde zadanie, nawet najdziwniejsze. Najczęściej jednak ludzie zwracają się do agencji w takich sprawach jak badanie przeszłości kandydata na męża dla córki, pomoc w znalezieniu zaginionej osoby, sprawdzenie wierności współmałżonka. Jednak podczas przeprowadzania takiej, zdawałoby się, rutynowej roboty wychodzą na jaw nieoczekiwane fakty... "Tu detektyw Jeż" jest książką, która wciąga jak kryminał. A jednak trudno określić te historie jako kryminalne, książka nie opowiada o przestępstwie, tylko o życiu codziennym, o ludzkich małych i dużych tragediach i szczęściach, o miłości, o słabości i sile człowieka. Może dlatego realia japońskie zupełnie nie przeszkadzają w zrozumieniu intencji autora i polski czytelnik jest w stanie odebrać te opowiadanka równie dobrze jak japoński. Tak samo uśmieje się z pogodnego humoru i zapewne tak samo wzruszy. Seria była tworzona na przestrzeni ok.10 lat i obejmuje 214 historii w 14 tomach. Z tego ogromnego materiału wybraliśmy to, co najbardziej może przemówić do polskiego czytelnika, odrzucając opowiadania nawiązujące do polityki Japonii i te, oparte na obcej dla Polaka japońskiej strukturze społecznej.

źródło opisu: http://waneko.pl/

źródło okładki: http://waneko.pl/

Damian Jankowiak | 2012-02-08

Krótkie, poważne, choć czasami nie pozbawione humoru historie. Manga zdecydowanie nie nadaje się dla dzieci, pomijając brutalność itd. jest zbyt trudna by dziecko ją zrozumiało. Bardzo dobra pozycja.

Anna Janczyszyn | 2016-08-27
Przeczytana: 2000 rok