Pamiętnik Kociłapki t. 2

Tłumaczenie: Aleksandra Watanuki
Cykl: Pamiętnik Kociłapki (tom 2)
Wydawnictwo: Waneko
Nikuyuu Puni Puni Nikki
okruchy życia, kot, manga
komiksy
Moonlight

Po znanym wszystkim "Michaelu" przyszedł czas na kolejną obowiązkową pozycję dla miłośników kotów i dobrego humoru! "Pamiętnik Kociłapki" to zabawna seria ukazująca blaski i cienie życia pod jednym dachem z kotem.

źródło opisu: Waneko, 2011

źródło okładki: http://waneko.com.pl/

femi | 2014-02-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi
Przeczytana: 2012 rok

Pewnego popołudnia wybrałam się do empiku w poszukiwaniu czegoś ciekawego do poczytania. Przejrzałam książki młodzieżowe, fantasy, thrillery i wszystko inne co mnie interesowało. Nie znalazłam niczego dla siebie, więc na koniec podreptałam do regału z komiksami. Wcześniej prawie nigdy tam nie zaglądałam.
Przeglądając tomiki komiksów (wtedy jeszcze nie miałam pojęcia, jak naprawdę się nazywają i... dlaczego, cholera, czyta się je od tyłu?) odnalazłam "Pamiętnik Kociłapki" (niestety nie pierwszy, a drugi tom) i przejrzałam kilka stron. Jako, że bardzo spodobał mi się pomysł pokazania życia codziennego pani i jej kota, powędrowałam do kasy i tak właśnie nabyłam swoją pierwszą w życiu mangę.
Komiks jest raczej skierowany do młodszych czytelników. Cała 'fabuła' opiera się na krótkich historyjkach ukazujących sceny z życia pewnej japońskiej rodziny (a konkretniej Japonki i jej kilku kotów). Czasami jest zabawnie, historyjki są krótkie, ale wciągają i bawią. No i można milutko spędzić...

dziuniakazuki | 2016-07-08
Axen | 2016-01-02