Poradnik wędkarsko-łowiecki dla dziewcząt

The Girls' Guide To Hunting And Fishing
83-86743-89-1
powieść amerykańska
Cathhhy

Kiedy starszy brat Jane przyprowadza do domu swoją pierwszą poważną sympatię, dziewczyna podpatruje z ukrycia rozwijający się romans, usiłując zrozumieć, co dzieje się między kochankami, na czym polega ich związek - i dlaczego nie ma on szansy przetrwać. Później, już jako dojrzała kobieta, sama doświadcza wszystkich udręk i uniesień związanych z miłosnym zaangażowaniem, a są to lekcje tyleż pouczające, co wprawiające w kompletną dezorientację. W kluczowym momencie powieści, opacznie stosując się do zaleceń poradnika Jak poznać i poślubić odpowiedniego mężczyznę, dowiaduje się w końcu, że w miłości nie ma żadnych wzorów ani reguł i że rządzi się ona własnymi niepojętymi prawami.

Poradnik to dowcipny, wzruszający i niezwykle prawdziwy portret młodej kobiety, która pragnie odnaleźć drogę w pogmatwanym świecie miłości i seksu, próbując opanować trudną sztukę... wędkarstwa, aby złowić upragnioną zdobycz.

Błyskotliwa, świetnie napisana debiutancka powieść Melissy Bank, 37-letniej pisarki z Nowego Jorku, szybko zdobyła uznanie amerykańskich krytyków i przez wiele miesięcy znajdowała się na czołowych miejscach listy bestsellerów prestiżowego pisma "Publishers Weekly".

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: strona www wydawcy

macierzanka | 2016-03-24
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 24 marca 2016

Przyjazna, rozrywkowa lektura na dwa wieczory (a pewnie na jeden jeśli ktoś szybko czyta). Jest kilka celnych obserwacji relacji damsko-męskich, jest sporo zabawnych sformułowań i dialogów, które mogą wywołać westchnienia z grupy "Ja też tak chcę". Jest trochę romantyzmu w wydaniu, które wzrusza i bawi, nie wywołując mdłości.
W mojej klasyfikacji to jest "dobre czytadło".
Co do samych porad, to jest dokładnie tak, jak każdy wcześniej czy później sam stwierdza: jedyną złotą regułą w relacjach jest brak złotych reguł.
No, może z jednym wyjątkiem (dość oczywistym), ale to już byłby spoiler...

Marta | 2016-02-05
Przeczytana: 10 sierpnia 2001