Bill Gates i jego imperium Microsoft

Tłumaczenie: Andrzej Ehrlich
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ludzie Wielkiego Biznesu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
Hard Drive: Bill Gates and the Making of the Microsoft Empire
8320417921
Gates, Microsoft
literatura faktu
nooly

Książka ta przedstawia karierę Gatesa od cudownego dziecka komputerowego do giganta oprogramowania. Jest w niej o jego młodzieńczych latach i o założeniu pierwszej firmy, jeszcze w szkole średniej; o opracowaniu wraz z Paulem Allenem pierwszego w świecie języka programowania do komputerów osobistych; o burzliwym dziesięcioletnim małżeństwie Micosoftu z IBM; o gwałtownym, wspaniałym rozwoju Microsoftu, który to rozwój wywołał dochodzenie antymonopolowe ze strony Federalnej Komisji Handlu, a który - zdaniem pewnych osób - zagraża obecnie całemu przemysłowi komputerowemu.

Książka obejmuje dziesiątki wywiadów z przyjaciółmi, współpracownikami i dawnymi podwładnymi Gatesa. Stwarza intrygujący portret błyskotliwego, ale i podstępnego przedsiębiorcy - człowieka uważanego za kujona, pracoholika, kogoś, kto jednak potrafi spędzić sobotni wieczór zarówno na oglądaniu na wideo trudnych wykładów z fizyki, jak i na tańcach w pobliskim klubie nocnym.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: www.naukowa.pl

książek: 2045

Książka właściwie o niczym, podobnie jak Steve Jobs, czy Cukerberg (pisownia celowa), to dzieci wykreowane przez media, które umiejętnie wykorzystały sytuację, oszukały ludzi, nie dotrzymali umów i wycinali tych którzy byli twórcami technologii, a sami zgarnęli udziały i zostali twarzami firm....

Czyli książka pod tytułem, jak będąc nadzianym dzieciakiem którego rodzina pcha na Harvard i zapoznaje od maleńkości, z najbardziej znanymi gębami - półświatka biznesowego.

Jobs, zakosił gotowca (windowsa) IBMowi, który miał to jako jeden z wielu projektów, mając kumpla Stevea Woźniaka który robił całą robotę. Jobs nie dotrzymał umowy i przemianował projekt IBM na Aple, następnie znalazł młodego Billa który już nauczył się jak ogrywać innych, kupując gotowy DOS, przemianowując na własny i zarabiając na tym pierwszy kapitał, samemu nie programując linijki kodu.

I o to rodzi się legenda Billa, któremu Jobs zleca napisanie lepszej wersji (windowsa) którą sam zakosił IBM a miała być...

mln | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016