Veil of Midnight

Cykl: Rasa Środka Nocy (tom 5)
Wydawnictwo: Amber
angielski
BlackCherry

A mission to stop an assassin that's targeting Breed elders calls warrior Nikolai to Montreal, where he crosses paths--and finds an unlikely ally--in the one woman capable of bringing him to his knees.

źródło opisu: http://www.laraadrian.com/current.php

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/3373198.Veil_of_Midnight

Cezar Kolcz | 2015-09-15
Przeczytana: 15 września 2015

Nareszcie brak motywu porwania partnerki wampira... Występuję co prawda inne porwanie, ale chociaż nie takie samo jak w poprzednich częściach. Książka zdecydowanie ciekawa i wciągająca. Nie było momentu w tym dziele żebym był czymś znudzony. Epilog był słodki. Na prawdę czytając go miałem "banana na twarzy" . Dar Nikolaia dla dziewczynki był naprawdę czymś fajnym jako epilog. Jednym z minusów tej książki jest oczywiście wielka miłość po krótkim czasie... Praktycznie w przeciągu tygodnia związać się na całe życie z istotą o której się nic nie wie... Dziwne to trochę dla mnie i moim zdaniem powinno to być rozłożone trochę w czasie chociaż tego roku. Drugim minusem jest długość książki - jest zdecydowanie za krótka. Czy polecam? Jasne. Jest to chyba najlepsza z części jakie do tej pory czytałem. Pozdrawiam :)

wiolagg66 | 2014-04-26

Kolejna wspaniała książka Laury Adrian.
Czyta się bardzo szybko,aż chce się sięgnąć po kolejną ;p

WampireQ | 2014-06-05

Wspaniała część. *.*

Muszę przyznać, że cała seria "Rasy Środka Nocy" jest świetnym Romansem Paranormalnym. Chociaż nie lubię zbytnio takich ksiażek, gdzie przeważa wątek namiętnego romansu między głównymi postaciami, to z przyjemnośćią czytam każdą cześć z czystej ciekawości.

Od samego początku uwielbiałam Nikolaia i niemogłam się doczekać, żeby w końcu dorwać część poświęconą całemu, nieziemskiemu blondynowi o lodowatych błękitnych oczach, do którego miałam słabość odkąd zaczęłamm przygodę z tą serią.
Byłam również bardzo ciekawa, jak zacznie się jego przygoda z "Dawczynią Życia"... Ciekawość odnośnie tego, w jaki sposób taki arogancji burak poradzi sobie z uczuciami, które dziewczyna w nim wywoła, mnie wręcz zżerała. I z przyjemnością powiem/napiszę, że nie zawiodłam się. Oj, niee... ;D Jestem dosłownie usatysfakcjonowana, choć mam ochotę kopnąć autorkę w cztery litery, za tamto jedno... ;D

Anyway "Welon północy" od początku do końca trzyma w napięciu,...

Maga | 2015-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2015

Książka mocno porywająca jak i reszta serii "Rasa Środka Nocy".

Tym razem poznajemy losy Nikolaia i Renaty - jasnoniebieskookiego wampira-wojownika pochodzącego z najmroźniejszej części "Cesarstwa Putina" i kobiety, dla której w życiu liczy się tylko wiara, honor, odwaga i poświęcenie, nie ma miejsca na miłość. Czy te dwie wojownicze dusze stopią lód, który ich dzieli?

W tym czasie zło nie śpi i tylko czeka by wyjść z ukrycia i zaatakować.

Powieść jest praktycznie podobna schematycznie do poprzedniczek. Każda część w serii opowiada o losach wojownika i Dawczyni Życia co może stać się trochę nużące, jednak każda ma w sobie coś oryginalnego, dzięki czemu kolejna część zawsze czymś zaskakuje. Pani Adrian ma niezaprzeczalny talent do pisania i życzę jej dalszych sukcesów.

Książkę jak i całą serię gorąco polecam każdej Young Adult, lubiącej niesłodzone lecz nowoczesne wampiry z charakterkiem.

myślnik | 2013-03-29
Przeczytana: 2011 rok

Wojownik,któremu nie w głowie uczucia i stałość.

Kobieta,która nie zamierza stać się czyjąś własnością. Żadnego pichcenia obiadków i czekania na ukochanego z gazetą.

Los,który niespodziewanie połączył ich drogi.

Siła,trening i umiejętności,które stawiają ich na równi.

Wybory,których muszą dokonać by przetrwać.

Wybory,które mogą prowadzić do śmierci.

Uczucie,które mąci w głowie i odciąga od celu...

Ewelina | 2014-08-12
Na półkach: Przeczytane, Ebook

"Rasa Środka Nocy" opowiada o wampirach, należących do Zakonu, którego zadaniem jest chronienie rasy wampirów i ludzi przed Szkarłatnymi. Tym razem poznajemy losy kolejnego wojownika, Nikolaia, który poznaje chłodną i opanowanę Renatę - Dawczynię Życia. Wciaż chwalę autorkę za ten wątek.(Oryginalny pomysł w porównaniu co do niektórych serii o Wampirach). Autorka powraca do wątku Prastarej ziemskiej istoty oraz wprowadza do tajemniczego świata kolejne wątki warte odkrycia w następnych częściach. Myślę, że warto wiedziec jak to wszystko się zakończy. Autorka wplata do akcji bohaterów z poprzednich części, ale jak dla mnie za mało.

Eloma | 2014-08-08

Nie spotkałam się jeszcze z tego typu opisem wampirów. Bardzo ciekawa i wciągająca.

Cóż, pomimo tego że, " Welon północy " jest juz piąta książka z serii "Rasa środka nocy " , to jest pierwszą książka jaka przeczytalam.
Nie będę pisać zbyt długiej opinii , bo po prostu wole poczytać inna książkę.

Powiem tak pomimo tego że, nie jest to pierwsza część, dość łatwo było mi odnaleźć się w fabułę. Pomimo tego że, każda książka opowiada o innej parze , to pojawiają się w nich bohaterowie z innych części i wątki główne -wrogowie i walka , jest kontynuowany w dalszych częściach. Np. w tej części mieliśmy wprowadzenie do wątku Andreasa Richtena , w następnej części. Myślę więc że, jeśli chcesz przeczytać cała serię, to lepiej należy czytać chronologicznie, gdyż lepiej pozwoli Ci się to odnaleźć w wydarzeniach. Jeśli jednak zdarzy ci się siegnac , przypadkowo po jeden tom czy dwa , i nie zamierzasz kontynuować przygody z serią, to nie ma problemu, jakoś odnajdziesz się w akcji i milo spędzisz czas na czytaniu gorącego romansu .

Powiem tak jak dla mnie...

Nic nadzwyczajnego, jak każda ostatnio napisana książka o wampirach. Miłość wampira i śmiertelniczki, może nie takiej zwykłej istoty ludzkiej, bo w końcu była ona dawczynią życia, czyli jedną z nielicznych kobiet, które mogły żyć z wampirem, nie starzeć się, jeśli piły ich krew i rodzić im dzieci. Pomimo jednak tego, że ta książka nie różniła się od tysiąca innych takich książek po względem historii to sami bohaterowie sprawili, że ona mi się bardzo podobała. A Nico polubiłam najbardziej ze wszystkich wojowników :)

Agnieszka | 2018-02-19

Książkę dostałam w prezencie nie czytając wcześniej niestety poprzednich tomów, ale po zapoznaniu się z ową powieścią od razu kupiłam tom 1.
Miłą, lekka i pisana językiem łatwym dla każdego czytelnika. Romans kobiety z wampirem, jak i kłopoty, które spotykają bohaterów tworzą niezwykle ciekawą fabułę. Nie braknie także wątków pobocznych, które dopełniają całą treść.
Polecam każdemu, szybko się czyta, książka z pewnością nie nudzi :)