Afgański Zeus

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sergiusz Lawendowski". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
978-83-245-8960-9
Dorota_1988

Ciąg dalszy perypetii starszego lejtnanta Sergiusza Lawendowskiego, jednego z bohaterów „Bursztynowego Królestwa” – Polaka, carskiego lojalisty. Jest wiosna 1903 roku, trzy lata po wydarzeniach w Mandżurii. Sergiusz Lawendowski nie zdołał ułożyć sobie życia w Petersburgu, pije, wszczyna awantury i ściąga na siebie coraz większe kłopoty. Aby ratować jego karierę, generał Brusiłow wysyła...

Jest wiosna 1903 roku, trzy lata po wydarzeniach w Mandżurii. Sergiusz Lawendowski nie zdołał ułożyć sobie życia w Petersburgu, pije, wszczyna awantury i ściąga na siebie coraz większe kłopoty. Aby ratować jego karierę, generał Brusiłow wysyła starszego lejtnanta do Afganistanu, gdzie czeka na niego mocno zawikłany ogólnoświatowy spisek, sercowe rozterki, złociste heliodory i okrutna sekta wyznawców dawnego greckiego boga. Wrodzony sarkazm lejtnanta Lawendowskiego znów będzie miał szerokie pole do popisu…

wiejskifilozof | 2016-10-08

Kontynuuje swą przygodę z historią alternatywną tym razem udałem się wraz z bohaterami i bohaterkami do Afganistanu.
Przyznam,że była to zaiste fascynująca podróż.
Choć z drugiej strony,czytając jak żyją ludzie w radykalnym islamie.
Nie byłem jakoś zaskoczony,brutalne islamskie prawo nie było dla mnie nowością.

Natomiast sama fabuła książki jak najbardziej mi się podobała.
Autor bardzo mile mnie zaskakiwał.Dużo walk,podróży,wizyta w burdelu.

Ciekawa postać Maliniaka,książka fajna.
Teraz już czytam tom numer 3.

Jabuilo | 2016-04-20

Niezbyt chętnie sięgałem do Zeusa po zawodzie jaki doznałem przy pierwszym tomie epopei. Całkowicie się w swoich oczekiwaniach zawiodłem. Książka jest rewelacyjna! Ogromna dawka dobrego humoru, podkreślona sporą łezką w końcówce książki, szpiegostwo, miłość, islam, zaratustrianizm, kopanie Anglików poniżej pasa, okraszone to wszystko nawet nieźle opisanymi relacjami panującymi w tym kraju. Bo przecież tam od czasów w których powieść się dzieje nie zmieniło się prawie nic. Ot, przybyło trochę techniki i kilka nitek asfaltu... Szczerze polecam.

eR_ | 2016-12-03
Na półkach: Współpraca, Przeczytane
Przeczytana: 01 grudnia 2016

Konrad T. Lewandowski, znany mi jest przede wszystkim z genialnego cyklu "Saga o Kotołaku". Świetna historia opowiedziana w niezwykle efektowny sposób. To wystarczyło, aby ten pisarz został jednym z moich ulubionych. A dodatkowo autor ten wyśmienicie przedstawia alternatywną historię najbardziej znaczących wydarzeń w historii naszego kraju, ale nie tylko.

"Afgański Zeus", to jedna z takich opowieści. Tym razem przenosimy się do Afganistanu, w którym Sergiusz zostaje rzucony w sam wir wydarzeń, które mogą odmienić całkowicie świat. Niezwykle silne sygnały radiowe, to coś co wymaga sprawdzenia, zbadania, skąd przyszły i jakie jest ich przeznaczenie. Co dalej? Zapraszam do lektury.

Ciekawa książka ilustrująca przede wszystkim zmiany jakie zachodzą-zachodziły w Afganistanie. Narastanie fanatyzmu religijnego, walka z reżimem, z niesprzyjającymi warunkami. To trzeba przeczytać, polecam.

Andrzej Żubka | 2015-11-15

Kontynuacja Bursztynowego Królestwa. Sprawna, choć znowu końcówka nie powala. Szczególnie kwestia Swietłany jakiś mało do mnie przemawia.

Kamil Misztal | 2015-07-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 15 lipca 2015

Dalsze losy Bursztynowego Królestwa, tym razem droga (dość kręta z falami radiowymi) głównych bohaterów wiedzie do Afganistanu.

Drugi tom odkrywa uroki nie tylko islamu :). Warto kontynuować przygodę.

kano11 | 2015-02-03

Marna polska podrobka Flashmana, nie polecam

Eleonora | 2015-02-05
Swomma | 2014-12-02