Sin City: Damulka warta grzechu

Wydawnictwo: Egmont Polska
A Dame To Kill For
komiksy
Patrycja

Historia tomu toczy się w Mieście Grzechu, mieście barów, prostytutek, bandytów i prawdziwych mężczyzn. Dwight jest fotografem. Jego specjalnością jest kompromitowanie ludzi ze szczytów władzy. Wiedzie spokojny, jak na Miasto Grzechu, żywot, dopóki nie pojawia się ona - Ava - kobieta jego życia. Dawna miłość, która desperacko szuka pomocy?

Villiana | 2016-05-01
Przeczytana: 01 maja 2016

Kolejną opowieścią z Miasta Grzechu nie jestem tak bardzo zachwycona, jak pierwszym tomem, ale wciąż było klimatycznie, mrocznie, ostro. Nie mam nic do zarzuceniu grafice, działo się dużo i było napięcie, tyle że sama historia okropnie przewidywalna. Niestety, Ava nie zaskakuje.

W tej części narratorem jest Dwight, fotograf, który żyje sobie spokojnie, dopóki na horyzoncie nie pojawia się jego dawna miłość, czyli wspomniana wcześniej Ava, kobieta, która potrafi nieźle namieszać. Potrzebuje pomocy Dwighta. Co z tego wyniknie?

Wszystko było oczywiste od początku do końca, ale co z tego, wykonanie mi się bardzo podobało, narracja też, chociaż przyznam, że Dwight nie porwał mnie tak, jak wcześniej Marv. Ale plus za to, że mogłam zobaczyć Marva znów, gdyż akcja tego tomu dzieje się równolegle do części poprzedniej.

Nie da się ukryć, że mimo iż pewne rzeczy mi się podobają, a inne nie, to wsiąknęłam w klimat Basin City i z wielką chęcią zapoznam się z innymi historiami.

modli | 2014-09-15

''Damulka warta grzechu'' był pierwszym tomem serii ''Sin City'' jaki wpadł mi w ręce i, niestety, odstraszył mnie od serii na długie lata.
Głównym bohaterem opowieści jest Dwight, który pewnego dnia dostaje telefon od swojej byłej dziewczyny Avy-kobieta najwyraźniej jest w niebezpieczeństwie. Dwight, mimo dawnych zatargów między tymi dwoje, postanawia jej pomóc... I same te dwie postaci sprawiają mi już problem. Rozumiem, że Sin City żeruje na utartych konwencjach, a Ava miała być stereotypową famme fatale, wykorzystującą i przynoszącą śmierć każdemu, kto się zbliży. Problem w tym, że jest to osoba zła do szpiku kości. Nie jest w stanie budzić w czytelnikach ani odrobiny sympatii. Nie ufamy jej od pierwszych strony, gdy się pojawia. I ciężko zrozumieć, czemu ufają jej mężczyźni pojawiający się w tej opowieści. Zwłaszcza, że niektórzy od początku znają jej demoniczną naturę.
Cóż, w zasadzie komiks sam nasuwa odpowiedź na to pytanie. W jednej ze scen Ava pojawia się w...

Yave | 2015-10-05
Przeczytana: 05 października 2015

Jak powiedziałem, tak zrobiłem. Na dobre zamieszkałem w Mieście Grzechu i coraz lepiej zapoznaję się z różnorakimi mieszkańcami.

Tym razem padło na Dwighta, postać jak na Sin City zaskakująco wyjątkową, bo jest on bardzo spokojny, opanowany, ułożony. Co oczywiście nie przeszkadza mu być w tym samym momencie człowiekiem po przejściach, wyznawcą dość negatywnych poglądów i wiecznym pesymistą. Taka odskocznia od brutalnego Marva to powiew świeżości, a świeżość w literaturze zawsze się ceni. Ale do rzeczy.

Dwight próbując uporać się ze swoim życiem, pewnego dnia dostaje nieoczekiwany telefon od dawnej miłości - tytułowej damulki - Avy, stuprocentowej femme fatale, chodzącej seksbomby, która wciąż zajmuje zaszczytne miejsce w sercu głównego bohatera. Ava potrzebuje pomocy i tylko Dwight jest jej w stanie pomóc. Powracające uczucia zmuszają Dwighta do akcji, lecz do czego tak naprawdę można się posunąć z miłości?

Nie mam zielonego pojęcia o co mi konkretnie chodzi, ale czegoś w...

Dwight to człowiek po przejściach. Były alkoholik, który na życie zarabia robiąc zdjęcia parom w obskurnym moteliku. Jednak pewnego dnia w jego życiu ponownie zjawia się zła kobieta z przeszłości, Ava. Dwight znów pozwala jej zawładnąć sobą ślepy na całą przeszłość i nieświadomy jakie zagrożenie kobieta ta niesie ze sobą...

Drugi tom cyklu Sin City, największego dzieła Franka Millera, to kolejny wielki komiks. Komiks, który naprawdę definiuje określenie powieść graficzna i który pokazuje, że medium to wcale nie jest gorsze od słowa pisanego. Fabułę dostajemy skonstruowaną sprawnie i logicznie, wręcz z zegarmistrzowską precyzją. Świetna jest też psychologia bohaterów, nagłe zwroty akcji i nawiązania do temu pierwszego ("Damulka..." toczy się przed owym tomem i w jego akcie, więc nie dość, że możemy popatrzyć na znane nam sceny z innej zupełnie perspektywy, to jeszcze poznajemy wcześniejsze losy Marva, Goldie, Wendy czy Gail), a rysunki zachwycają jeszcze bardziej niż w...

Violla92 | 2014-10-16
Przeczytana: sierpień 2014

Co tu dużo mówić? Kolejny świetny komiks autorstwa franka Millera. Rysunki genialne, jest akcja, jest krew, są wyraziści bohaterowie. Czego chcieć więcej? W tym przypadku niczego. Jestem jak najbardziej zadowolona z tej części Mrocznego miasta. Zakończenie może nie jest zaskakujące, ale co z tego. Bardzo podoba mi to, że akcja tej części toczy się przed i w trakcie wydarzeń opisanych w części pierwszej. Mamy zatem możliwość poznania kawałka życia Goldie oraz jej towarzyszek.

Mateusz | 2015-02-19
Przeczytana: 15 lutego 2015

Niedługo po przeczytaniu pierwszej części "Sin City" wziąłem się za "Damulkę...". Tym razem, ku swojej uciesze, nie znałem jej filmowej adaptacji, więc była to dla mnie historia całkiem nowa.

"Damulka..." jest luźną kontynuacją "Trudnych pożegnań". Pisząc "luźną", mam na myśli fakt, że niektórych z bohaterów znamy z pierwszej części, ale teraz nie odgrywają oni najważniejszej roli. Są to raczej postacie drugoplanowe.

Frank Miller w drugiej części tego cyklu opowiada nam historię Dwighta. Z biegiem czasu dowiadujemy się, że jest to facet, który zerwał ze swoją mroczną przeszłością. Teraz współpracuje z adwokatem i zbiera materiały, które kompromitują jego przeciwników w sądzie. Dawne demony jednak ponownie dopadają Dwighta, a ukryte są one pod postacią pięknej Avy. Jego była ukochana jest typową femme fatale. Każdy mężczyzna ulega jej urokowi, a ona wszędzie wokół siebie sieje zniszczenie i wykorzystuje mężczyzn nieodpornych na jej wdzięki.

Akcja w "Damulce..." dość...

Przemek Skoczyński | 2016-11-25
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 25 listopada 2016

Klasyk Millera. Fabuła niczym dziś nie zaskakuje, za to strona graficzna odpowiedzialna za klimat tej serii - miód.

Paweł Panfil | 2016-11-12
Przeczytana: 10 listopada 2016

"Damulka warta grzechu", to kolejna część serii Sin City, zaadaptowana w drugim filmie o tym samym tytule, gdzie postać Avy Lord grała Eva Green. Dużo tu cycków, bijatyk i narracji z offu. Raczej historia na rozluźnienie, chociaż niektóre kadry i umiejętność operowania cieniem i konturem (komiks jest w całości czarno-biały) robią wrażenie. Jeśli ktoś o serii słyszał, to wie czego się spodziewać. Od filmu na pewno lepsze.

trycha | 2014-02-17

Kolejna seria, z którą po prostu trzeba się zapoznać. Historie z miasta grzechu to filmy noir z najlepszego sortu. Charaktery są twarde i wyraziste, a fabuła nigdy nie rozczarowuje. Rzecz kultowa bez dwóch zdań.

kinkiet | 2013-03-01
Przeczytana: 01 marca 2013

Nie przepadam za komiksami, zatrzymałam się na etapie Kaczora Donalda, ale to jest prostu świetne! Ciekawa fabuła, rewelacyjny klimat, genialne rysunki- tylko się zachwycać. Nie mogę się doczekać ekranizacji!

Mamy zdjęcia z ekranizacji "Sin City: Damulka warta grzechu"

Po blisko dekadzie oczekiwania przebojowe Miasto Grzechu powraca na duże ekrany i ma wszelkie atuty, by przejść do historii jako jedna z najlepszych ekranizacji komiksów wszech czasów! Odliczając dni do polskiej premiery „Sin City: Damulki wartej grzechu” (5 września) prezentujemy nowe zdjęcia z nadchodzącego hitu Roberta Rodrigueza.

Oto damulka warta grzechu! Klimatyczne zdjęcia z nowego SIN CITY

Kiedy facet w czerni rusza na ratunek dziewczynie Bonda, mając za wsparcie niezniszczalnego zapaśnika, staje się jasne, że ulicami Miasta Grzechu znów popłynie krew!