Pan Michał

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dworek pod malwami". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pi
978-83-62348-14-5
Casthaluth

Z początkiem XX stulecia w spokojne życie Kalinowskich z Kalinówki wkroczy Historia, dając początek pięknej i pasjonującej opowieści o losach tej pielęgnującej szlacheckie tradycje rodzinne z Podlasia. Pogna ich w daleki świat. Nowe doświadczenia przyniosą rozczarowania, nadzieje i tęsknoty. Nie zmienią jednak miłości - tej najpiękniejszej siły napędzającej wszystko, co dobre. Nawet daleko od domu Kalinowscy nie zapomną, że najważniejszy dla nich jest porośnięty malwami rodzinny dworek. Fascynująca, pełna ciepła polska saga o namiętnościach, skrywanych rodzinnych tajemnicach i przede wszystkim o miłości.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.polskasaga.pl/

aleksnadra | 2012-05-09
Przeczytana: 09 maja 2012

Od kiedy przeczytałam Sagę o Ludziach Lodu stałam się fanką tego typu literatury. Wydaje się, że w sagach specjalizują się narody skandynawskie i to oni barwnie opisują wielopokoleniowe dzieje swoich krajanów. Okazuje się, że w Polsce mamy autora, który pod pseudonimem Marian Piotr Rawinis tworzy liczne powieści historyczne, obyczajowe czy sensacyjne, w tym "Sagę rodu z Lipowej" i "Sagę Podlaską", którą miałam przyjemność przeczytać.

Pierwszy tom "Dworku pod malwami" i opisuje niezwykłe losy wielopokoleniowej rodziny Kalinowskich z Dworu Kalinówki, pielęgnujących szlacheckie korzenie i tradycje. Z noty wydawcy możemy się dowiedzieć, że będziemy poznawać losy poszczególnych przedstawicieli rodu na tle burzliwych wydarzeń historycznych.
W pierwszym tomie akcja rozpoczyna się w sierpniu 1909 r. w Białymstoku, w zaborze rosyjskim. Autor przedstawia nam seniorkę rodziny, Katarzynę Kalinowską, jej syna Michała i dwoje wnucząt Ignasia i Stasia. I jak to zwykle z początku bywa, najpierw...

Agnieszka | 2012-08-26

Piękna, pasjonująca polska opowieść z historycznymi wątkami. Czego chcieć więcej? Do tego barwna gama przeróżnych postaci, piękne opisy polskich tradycji, obyczajów i to co w sagach najważniejsze - namiętność, miłość i tajemnice. Polecam!

beti5225 | 2012-02-25

posiadam całą sagę od 1-50