Bliźni

Tłumaczenie: Magdalena Stankiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Saga Wiatr Nadziei". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Medmenneske
Elena

Johan wyjeżdża do Kopenhagi, żeby się kształcić. Elise odprowadza go na przystań i wyznaje swe najskrytsze uczucia. Jednak wkrótce dostaje wiadomość, która pokrzyżuje jej błogie marzenia o wspólnej przyszłości. Emanuel zaczyna mieć dość życia w gospodarstwie Ringstad z leniwą Signe i wiecznie zrzędzącą matką. Może jednak lepiej mu było z Elise? Nad rzeką Aker szykuje się wesele. Elise otrzymuje list z redakcji "Verdens Gang"; gazeta pragnie kupić opowiadanie o Oline, a także wyraża zainteresowanie dalszą współpracą. Elise pisała bez przestanku, słowa wypływały z niej. Jedna kartka za drugą z niewielkiego bloku zapełniały się. Pisała o Oline. Opowiadała o spotkaniu między upadłą kobietą a zamożnym jegomościem pogrążonym w smutku, mężczyzną, który stracił kogoś najdroższego, swoją córkę. Elise ujrzała go w wyobraźni, jak siedzi w salonie i wertuje gazetę. Nagle jego wzrok pada na tytuł: Kiedy wróci mama? Saga Wiatr nadziei to piękna opowieść o ludziach, którzy potrafią wziąć odpowiedzialność za życie swoje i swoich bliskich, o ludziach, którzy umieją kochać i nienawidzić, i nigdy się nie poddają. Świetnie napisana saga Wiatr nadziei bije w Norwegii rekordy popularności.

Kamila Bednorz | 2016-03-02
brandseld | 2015-09-22