Zakon Pocieszenia

Okładka książki Zakon Pocieszenia Megan Hart
Okładka książki Zakon Pocieszenia
Megan Hart Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Order of Solace (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Order of Solace (tom 1)
Pleasure and Purpose
Zysk i S-ka
2011-01-25
2011-01-25
Katarzyna Krawczyk
fantastyka erotyk bdsm

Książkę zakupiłam przypadkiem, w likwidowanej księgarni... Zaintrygował mnie opis z tyłu okładki. Dosyć ciekawa książka, opisuje 3 historie miłosne z czego osobiście najbardziej spodobała mi się ostatnia - wg mnie najbardziej romantyczna. Nie jest to pozycja, którą bym jakoś szczególnie polecała ale też nie czytało mi się jej źle. Książka o tematyce erotycznej, coś innego niż zwykle czytam...

Tragedia. Oj długo to coś męczyłem żeby przeczytać. Moja opinia szerokim łukiem i to bardzo szerokim omijać.

Przyznaję, że książka już od bardzo długiego czasu leżała u mnie na półce, jednak w ogóle mnie nie zachęcała. Myślałam sobie erotyk jak każde inny i tu nagle szok, ponieważ gdy zaczęłam czytać okazało się, że owszem był seks, ale sam pomysł na fabułę był świetny i taki całkiem różniący się od reszty. Podział na trzy historię z czego każda opowiada o innej kobiecie był dla mnie nowością. Po przeczytaniu historii z Ciszą (słodka i idealnie uległa kobieta) myślałam, że nie spodoba mi się część z Cillianem, bo niezbyt go lubiłam, a tam znowu niespodzianka, bo Uczciwość nadała tej historii charakteru. Nie bawiła się z nim jak z jajkiem tylko prosto z mostu mówiła co myśli. Ostatnią historią i absolutnie chyba najbardziej chwytającą za serce jest opowieść o Alaryku i Determinacji. Ta jego ckliwa uległość i zdecydowanie w czynach i rozkazach Determinacji całkowicie mnie urzekło.

Podeszłam do tej książki jak do „jednorazowego szybkiego numerku”. Czyli niczego wielkiego nie oczekiwałam, bez emocji, bez uniesień i bez wzruszeń, a przy tym bez złamanego serca.
Ani nie była ciekawa, ani inspirująca, ale też nie była nudna, czasami śmieszna, każda część skończona heppy endem. Czytałam bardziej „pikantne” książki.

Przeczytałam, a raczej przemęczyłam... Kompletnie mi nie szła, treściowo mi nie podeszła, ale jak już zaczęłam, to i trzeba było skończyć i jakoś się udało :P

Uwielbiam fantastykę, uwielbiam smoki, świat baśni, świat magii. Uwielbiam mitologię, motywy wędrówek bohaterów, na drodze których stają potwory, zjawy, duchy. Dlaczego od tego zaczynam? Bo chyba prędzej jestem w stanie uwierzyć, że gdzieś kiedyś ludzie posługiwali się magią, a nad nimi latały smoki niż to, co zawiera ta książka. Dlaczego?
Po pierwsze życzyłbym sobie kobiet, które dochodzą w tak łatwy sposób i tak trywialną drogą. Po drugie wszystkie trzy rozdziały poruszają się tym samym schematem. Ciężko uwierzyć w grupkę trzech przyjaciół, którzy, bez wyjątku, wydają się bohaterkom uderzająco przystojni. O ile pierwszy rozdział był interesujący, drugi pozostawiał nieco niepewności, czy zakończenie będzie podobne, o tyle trzeci nie pozostawiał żadnych wątpliwości, stąd ostatni rozdział czytałem "na szybko", byleby skończyć tę książkę. Książka posiada błędy stylistyczne, co prawda niewiele, ale trudno je przeoczyć.
Ponarzekałem, to teraz plusy. Pomimo ww. błędów stylistycznych sam styl prowadzenia narracji mi się podobał. Pierwsze rozdziały rzeczywiście ciekawiły, a sceny seksu, pomimo mnogości, nie zajmują trzech czwartych całej opowieści. Książkę dało się przeczytać, nie uważam tego może za stratę czasu, aczkolwiek na pewno nie zapadnie zbyt długo w mojej pamięci.

Po pierwsze życzyłbym sobie...

Dosyć ciekawa książka. Ma swój specyficzny, starodawny klimat. Polecam serdecznie ;)

Hmmm.. sama nie wiem co napisać.
W miarę ciekawa książka jednak w dość dziwnym klimacie.
Ok.

Hmmm.. sama nie wiem co napisać.
W miarę ciekawa książka jednak w dość dziwnym klimacie.
Ok.

Nie podołałam. Dotarłam, z niemałym bólem, niemal do końca, ale w pewnej chwili zrozumiałam, że nie zniosę ani słowa więcej.

Jedna z ostrzejszych książek które przeczytałam. EROTYK to malo powiedziane.

Jedna z ostrzejszych książek które przeczytałam. EROTYK to malo powiedziane.

• Erotyka
  • Megan Hart