Moje życie w czasie wojny i pokoju

Okładka książki Moje życie w czasie wojny i pokoju Hans-Ulrich Rudel
Okładka książki Moje życie w czasie wojny i pokoju
Hans-Ulrich Rudel Wydawnictwo: Arkadiusz Wingert Seria: Zdarzyło się w XX wieku biografia, autobiografia, pamiętnik
Zdarzyło się w XX wieku
Arkadiusz Wingert
2010-11-29
2010-11-29
Wawrzyniec Sawicki
biografie wspomnienia II Wojna Światowa Niemcy

VERBAL, JEST WYSOCE PRAWDOPODOBNE, ŻE JESTEŚ IDIOTĄ, TĘPĄ DZIDĄ I KAWAŁKIEM ŻELASTWA.

Taka tam literatura - dla miłośników żelastwa. Ale jedna nauka bezwzględnie z niej wynika- jeśli mężczyzna od początku nie interesuje się niczym poza sportem, toasty wznosi wyłącznie mlekiem i ponad wszystko uwielbia dziarską, męską atmosferę - wysoce prawdopodobne,że jest idiotą, I tu się zgadza. Rudel to tępe narzędzie, które do końca swojego życia nie zrozumiało w czym brało udział. Chłopiec w krótkich gaciach, bez cienia refleksji czy jakiegokolwiek wzbudzenia intelektualnego . W warunkach frontu zachodniego by zresztą takich sukcesów nie odniósł. Ode mnie ( mimo, że nie żyje) : spieprzaj dziadu.

Drań, zagorzały hitlerowiec, abstynent, wróg wszelkich używek poza sportem, lotnik, inwalida. Nawet po wojnie zapatrzony w ideę Wielkich Niemiec. Pomimo tego człowiek którego wspomnienia czyta się bardzo dobrze.

Bardzo przyjemna pozycja. Rudel jak to Rudel pisze w sposób przyjazny czytelnikowi, i znów podczas lektury odnosiłem wrażenie, że to jakby przepiękna przygodowa opowieść a nie wspomnienia frontowe. Czytając Rudla ciągle powracam wspomnieniami do "Znaczy Kapitan" Borchardta, ale przyznam, że nie mam pojęcia dlaczego. Polecam lekturę wszystkim zainteresowanym Luftwaffe, jak również po prostu życiem człowieka, który do końca pozostał nazistą, a w sposób wyraźny przedstawia dlaczego. Dla zainteresowanych samą wojną bardziej odpowiednią pozycją jest "Pilot Sztukasa", ale dla ciekawych różnych ciekawostek jak najbardziej "Moje życie ..". Z treści książki wyłania się obraz człowieka po prostu nieśmiertelnego. Aż dziw bierze, że umarł w rzeczywistości ;)

• Lotnictwo
  • POPULARNO-NAUKOWE
  • Wspomnienia / wywiady
  • II wojna - wspomnienia

Dodaj cytat z książki Moje życie w czasie wojny i pokoju