Okładka książki W poszukiwaniu Boga

typ
papier
5.4 (5 ocen i 2 opinie)

Opis książki

SPIS TREŚCI: *Dlaczego napisałem tę książkę *Bóg, który nie chce umrzeć *Czy da się zastąpić Boga? *Czym więc jest Bóg? *On, Ona czy Ono: Bóg, dualizm męsko-żeński i płeć *Skąd się bierze zło i dlaczego potrafimy je odróżnić od dobra *Bóg wszelkiego piękna *Czy świat jest nasz, czy Boga? **Problematyczna niepowtarzalność rodzaju ludzkiego Kościół, dogmaty,...

SPIS TREŚCI:

*Dlaczego napisałem tę książkę
*Bóg, który nie chce umrzeć
*Czy da się zastąpić Boga?
*Czym więc jest Bóg?
*On, Ona czy Ono: Bóg, dualizm męsko-żeński i płeć
*Skąd się bierze zło i dlaczego potrafimy je odróżnić od dobra
*Bóg wszelkiego piękna
*Czy świat jest nasz, czy Boga?
**Problematyczna niepowtarzalność rodzaju ludzkiego
Kościół, dogmaty, władza, porządek i liturgia
*Bracia odłączeni. Żydzi a chrześcijanie
*Cztery rzeczy ostateczne - śmierć
*Dies Irae - Dzień Gniewu
*Czy piekło istnieje i jak się do niego idzie
*Czekanie świata
*Rozmowa z Bogiem, o którym niewiele wiemy i którego istnienia nie da się udowodnić
*Modlitwy na różne okazje

Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Mało jest książek na tym świecie, które oferowałyby poza przemyślną fabułą, kolorowymi-plastikowymi bohaterami, coś jeszcze; coś o wiele bardziej ulotnego. Nie wiem jak wy, ale ja w doborze lektury, staram się kierować tym, aby mnie ona' porwała ze sobą, wzruszyła, wstrząsnęła - ale w tym dobrym znaczeniu, tak żebym po jej przeczytaniu, naprawdę miała ochotę zmienić całe swoje życie, a nie tylko sięgnąć po kolejną i jeszcze kolejną książkę, itd...
Nie myślcie sobie, że książka ta jest czymś w rodzaju podręcznika, że próbuje kogokolwiek nawracać, że skupia się na tym, aby podważyć czyjeś zasady moralne, kogoś innego o coś oskarżyć... Nie. Mogę zaręczyć za to słowem, gdyż czytało mi się ją świetnie.

Całość mojego tekstu na stronie:

yanek | 2013-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2013

Miałem nadzieję na refleksje na temat istnienia czy nieistnienia Boga, na porządną argumentację pozwalają mi znaleźć własną drogę w świecie religii. Czy znalazłem? Nie.

Autor po pierwsze ani razu nie zadaje sobie oczywistego pytania: Czy Bóg w ogóle istnieje? Książka to tylko i wyłącznie osobiste refleksje na temat religii (głównie katolickiej), oparte o własne doświadczenia i wiedzę ze świata sztuki. Rozumiem, że książka jest swego rodzaju osobistą medytacją, ale po co ten mylący tytuł?

Autor Boga nie szukał, nie szuka i nie znalazł. Dla niego Bóg po prostu był i jest.

stormbringer | 2012-11-09

Kalendarium literackie
  • Ray Bradbury
    94. rocznica
    urodzin
    Książki są po to, by nam przypominać, jacy z nas durnie.
  • Jan Tomkowski
    60. rocznica
    urodzin
    Najprościej mógłbym powiedzieć, że książki otwierają świat: są duchowym bogactwem, szczeblem do kariery, narzędziem rozwoju intelektualnego, źródłem wiedzy. Ale książki są również niebezpieczne. Dlatego równie słuszne wydaje się twierdzenie, że książki świat w jakiś sposób zamykają. Kto raz wszedł d... pokaż więcej
  • Jerzy Jarzębski
    67. rocznica
  • Annie Proulx
    79. rocznica
    urodzin
    Między tym, co wiedział, a tym, w co starał się wierzyć, istniał pewien rozziew, ale nic na to nie można było poradzić, a jeśli nie można czegoś zmienić, trzeba z tym żyć.
  • Peter James
    66. rocznica
    urodzin
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi.
  • Ladislav Klíma
    136. rocznica
    urodzin
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Jan Kochanowski
    430. rocznica
    śmierci
    Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zawierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Jako wszyt... pokaż więcej
  • Lucjan Szenwald
    70. rocznica