Okładka książki W poszukiwaniu Boga

typ
papier
5,17 (6 ocen i 2 opinie)

Opis książki

SPIS TREŚCI: *Dlaczego napisałem tę książkę *Bóg, który nie chce umrzeć *Czy da się zastąpić Boga? *Czym więc jest Bóg? *On, Ona czy Ono: Bóg, dualizm męsko-żeński i płeć *Skąd się bierze zło i dlaczego potrafimy je odróżnić od dobra *Bóg wszelkiego piękna *Czy świat jest nasz, czy Boga? **Problematyczna niepowtarzalność rodzaju ludzkiego Kościół, dogmaty,...

SPIS TREŚCI:

*Dlaczego napisałem tę książkę
*Bóg, który nie chce umrzeć
*Czy da się zastąpić Boga?
*Czym więc jest Bóg?
*On, Ona czy Ono: Bóg, dualizm męsko-żeński i płeć
*Skąd się bierze zło i dlaczego potrafimy je odróżnić od dobra
*Bóg wszelkiego piękna
*Czy świat jest nasz, czy Boga?
**Problematyczna niepowtarzalność rodzaju ludzkiego
Kościół, dogmaty, władza, porządek i liturgia
*Bracia odłączeni. Żydzi a chrześcijanie
*Cztery rzeczy ostateczne - śmierć
*Dies Irae - Dzień Gniewu
*Czy piekło istnieje i jak się do niego idzie
*Czekanie świata
*Rozmowa z Bogiem, o którym niewiele wiemy i którego istnienia nie da się udowodnić
*Modlitwy na różne okazje

Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Mało jest książek na tym świecie, które oferowałyby poza przemyślną fabułą, kolorowymi-plastikowymi bohaterami, coś jeszcze; coś o wiele bardziej ulotnego. Nie wiem jak wy, ale ja w doborze lektury, staram się kierować tym, aby mnie ona' porwała ze sobą, wzruszyła, wstrząsnęła - ale w tym dobrym znaczeniu, tak żebym po jej przeczytaniu, naprawdę miała ochotę zmienić całe swoje życie, a nie tylko sięgnąć po kolejną i jeszcze kolejną książkę, itd...
Nie myślcie sobie, że książka ta jest czymś w rodzaju podręcznika, że próbuje kogokolwiek nawracać, że skupia się na tym, aby podważyć czyjeś zasady moralne, kogoś innego o coś oskarżyć... Nie. Mogę zaręczyć za to słowem, gdyż czytało mi się ją świetnie.

Całość mojego tekstu na stronie:

yanek | 2013-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2013

Miałem nadzieję na refleksje na temat istnienia czy nieistnienia Boga, na porządną argumentację pozwalają mi znaleźć własną drogę w świecie religii. Czy znalazłem? Nie.

Autor po pierwsze ani razu nie zadaje sobie oczywistego pytania: Czy Bóg w ogóle istnieje? Książka to tylko i wyłącznie osobiste refleksje na temat religii (głównie katolickiej), oparte o własne doświadczenia i wiedzę ze świata sztuki. Rozumiem, że książka jest swego rodzaju osobistą medytacją, ale po co ten mylący tytuł?

Autor Boga nie szukał, nie szuka i nie znalazł. Dla niego Bóg po prostu był i jest.

ewelajna | 2014-10-03

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku