Okładka książki W poszukiwaniu Boga

typ
papier
5,17 (6 ocen i 2 opinie)

Opis książki

SPIS TREŚCI: *Dlaczego napisałem tę książkę *Bóg, który nie chce umrzeć *Czy da się zastąpić Boga? *Czym więc jest Bóg? *On, Ona czy Ono: Bóg, dualizm męsko-żeński i płeć *Skąd się bierze zło i dlaczego potrafimy je odróżnić od dobra *Bóg wszelkiego piękna *Czy świat jest nasz, czy Boga? **Problematyczna niepowtarzalność rodzaju ludzkiego Kościół,...

SPIS TREŚCI:

*Dlaczego napisałem tę książkę
*Bóg, który nie chce umrzeć
*Czy da się zastąpić Boga?
*Czym więc jest Bóg?
*On, Ona czy Ono: Bóg, dualizm męsko-żeński i płeć
*Skąd się bierze zło i dlaczego potrafimy je odróżnić od dobra
*Bóg wszelkiego piękna
*Czy świat jest nasz, czy Boga?
**Problematyczna niepowtarzalność rodzaju ludzkiego
Kościół, dogmaty, władza, porządek i liturgia
*Bracia odłączeni. Żydzi a chrześcijanie
*Cztery rzeczy ostateczne - śmierć
*Dies Irae - Dzień Gniewu
*Czy piekło istnieje i jak się do niego idzie
*Czekanie świata
*Rozmowa z Bogiem, o którym niewiele wiemy i którego istnienia nie da się udowodnić
*Modlitwy na różne okazje

Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Mało jest książek na tym świecie, które oferowałyby poza przemyślną fabułą, kolorowymi-plastikowymi bohaterami, coś jeszcze; coś o wiele bardziej ulotnego. Nie wiem jak wy, ale ja w doborze lektury, staram się kierować tym, aby mnie ona' porwała ze sobą, wzruszyła, wstrząsnęła - ale w tym dobrym znaczeniu, tak żebym po jej przeczytaniu, naprawdę miała ochotę zmienić całe swoje życie, a nie tylko sięgnąć po kolejną i jeszcze kolejną książkę, itd...
Nie myślcie sobie, że książka ta jest czymś w rodzaju podręcznika, że próbuje kogokolwiek nawracać, że skupia się na tym, aby podważyć czyjeś zasady moralne, kogoś innego o coś oskarżyć... Nie. Mogę zaręczyć za to słowem, gdyż czytało mi się ją świetnie.

Całość mojego tekstu na stronie:

yanek | 2013-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2013

Miałem nadzieję na refleksje na temat istnienia czy nieistnienia Boga, na porządną argumentację pozwalają mi znaleźć własną drogę w świecie religii. Czy znalazłem? Nie.

Autor po pierwsze ani razu nie zadaje sobie oczywistego pytania: Czy Bóg w ogóle istnieje? Książka to tylko i wyłącznie osobiste refleksje na temat religii (głównie katolickiej), oparte o własne doświadczenia i wiedzę ze świata sztuki. Rozumiem, że książka jest swego rodzaju osobistą medytacją, ale po co ten mylący tytuł?

Autor Boga nie szukał, nie szuka i nie znalazł. Dla niego Bóg po prostu był i jest.

ewelajna | 2014-10-03

Kalendarium literackie
  • John Irving
    73. rocznica
    urodzin
    Na tym sprośnym świecie [...] jest się czyjąś żoną albo czyjąś dziwką - albo na najlepszej drodze do stania się jedną czy drugą. A jeśli nie pasujesz do żadnej z tych kategorii, dają ci do zrozumienia, że coś jest z tobą nie w porządku
  • Peter Straub
    72. rocznica
    urodzin
    […] nigdy nie można być zbyt szczupłym ani zbyt bogatym.
  • Dorota Wellman
    54. rocznica
    urodzin
    Mogę sobie nie kupić czegoś do jedzenia, ale książkę kupię zawsze. Poluję na wybrane tytuły jak rasowy myśliwy. Czekam na targi książek, bo wiem, że żniwa będą obfite. Jestem szczęśliwa, kiedy tarabanię ciężkie torby z Pałacu Kultury. Nie mogę się doczekać, kiedy w domu otworzę książkę i zacznę nową... pokaż więcej
  • Marek Nowakowski
    80. rocznica
    urodzin
    Żyj po swojemu, własnym życiem, właśnie, dlatego, że ono jest twoje. Można je połączyć z cudzym, ale nie rezygnując z siebie. Bo wtedy, gdy przestaje się być sobą, gdy chce się być tylko tym, co pragną widzieć w nas inni, najłatwiej jest przegrać.
  • Piotr Sztompka
    71. rocznica
  • Szolem Alejchem
    130. rocznica
    urodzin
    Baba zawsze zostaje babą; nie darmo rzekł król Salomon, że pośród tysiąca kobiet ani jednej możliwej nie znalazł. Całe szczęście, dalibóg, że nie ma dziś mody na kilka żon.
  • Maria Józefacka
    73. rocznica
    urodzin
    Warto żyć, jeśli przez każdego z nas wpadnie promień słońca w mroki niepogody.
  • Murray Newton Rothbard
    89. rocznica
  • Philip K. Dick
    33. rocznica
    śmierci
    Nie wiedział wtedy, że utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość.
  • Jarosław Iwaszkiewicz
    35. rocznica
    śmierci
    A potem przyjdzie śmierć: wszystko rozwiązując niczego nie wyjaśni. Odejdziemy tak, jakeśmy żyli: osobno. Świat nasz własny i jedyny musi nam wystarczyć do śmierci i po śmierci. Byle tylko nie zgłębiać tej myśli do końca, byle tylko nie przemyśleć tego fizycznie. Obumieranie rąk, mącenie się myśli,... pokaż więcej
  • David Herbert Lawrence
    85. rocznica
    śmierci
    Mężczyzna może swoim ciałem być dla kobiety żywym kluczem do całego świata.
  • Horace Walpole
    218. rocznica