Okładka książki W poszukiwaniu Boga

typ
papier
5.4 (5 ocen i 2 opinie)

Opis książki

SPIS TREŚCI: *Dlaczego napisałem tę książkę *Bóg, który nie chce umrzeć *Czy da się zastąpić Boga? *Czym więc jest Bóg? *On, Ona czy Ono: Bóg, dualizm męsko-żeński i płeć *Skąd się bierze zło i dlaczego potrafimy je odróżnić od dobra *Bóg wszelkiego piękna *Czy świat jest nasz, czy Boga? **Problematyczna niepowtarzalność rodzaju ludzkiego Kościół, dogmaty,...

SPIS TREŚCI:

*Dlaczego napisałem tę książkę
*Bóg, który nie chce umrzeć
*Czy da się zastąpić Boga?
*Czym więc jest Bóg?
*On, Ona czy Ono: Bóg, dualizm męsko-żeński i płeć
*Skąd się bierze zło i dlaczego potrafimy je odróżnić od dobra
*Bóg wszelkiego piękna
*Czy świat jest nasz, czy Boga?
**Problematyczna niepowtarzalność rodzaju ludzkiego
Kościół, dogmaty, władza, porządek i liturgia
*Bracia odłączeni. Żydzi a chrześcijanie
*Cztery rzeczy ostateczne - śmierć
*Dies Irae - Dzień Gniewu
*Czy piekło istnieje i jak się do niego idzie
*Czekanie świata
*Rozmowa z Bogiem, o którym niewiele wiemy i którego istnienia nie da się udowodnić
*Modlitwy na różne okazje

Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Mało jest książek na tym świecie, które oferowałyby poza przemyślną fabułą, kolorowymi-plastikowymi bohaterami, coś jeszcze; coś o wiele bardziej ulotnego. Nie wiem jak wy, ale ja w doborze lektury, staram się kierować tym, aby mnie ona' porwała ze sobą, wzruszyła, wstrząsnęła - ale w tym dobrym znaczeniu, tak żebym po jej przeczytaniu, naprawdę miała ochotę zmienić całe swoje życie, a nie tylko sięgnąć po kolejną i jeszcze kolejną książkę, itd...
Nie myślcie sobie, że książka ta jest czymś w rodzaju podręcznika, że próbuje kogokolwiek nawracać, że skupia się na tym, aby podważyć czyjeś zasady moralne, kogoś innego o coś oskarżyć... Nie. Mogę zaręczyć za to słowem, gdyż czytało mi się ją świetnie.

Całość mojego tekstu na stronie:

yanek | 2013-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2013

Miałem nadzieję na refleksje na temat istnienia czy nieistnienia Boga, na porządną argumentację pozwalają mi znaleźć własną drogę w świecie religii. Czy znalazłem? Nie.

Autor po pierwsze ani razu nie zadaje sobie oczywistego pytania: Czy Bóg w ogóle istnieje? Książka to tylko i wyłącznie osobiste refleksje na temat religii (głównie katolickiej), oparte o własne doświadczenia i wiedzę ze świata sztuki. Rozumiem, że książka jest swego rodzaju osobistą medytacją, ale po co ten mylący tytuł?

Autor Boga nie szukał, nie szuka i nie znalazł. Dla niego Bóg po prostu był i jest.

stormbringer | 2012-11-09

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku