Przypowieści mądrościowe Ojców Pustyni

Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-962-5
religia
Anna

Na pierwszy rzut oka pierwsi mnisi ucieleśniają duchowość, która wydaje nam się obca. Jeśli jednak przysłuchamy się dokładniej ich słowom, odkryjemy ich zadziwiającą aktualność. Mnisi czerpią bowiem z doświadczenia, nie tworzą żadnej teorii na temat istoty człowieka, lecz osobiście doświadczają tego, co to znaczy być istotą ludzką, jak wygląda droga do Boga, która droga prowadzi do celu, a która wiedzie na manowce. Dlatego też na pustynie Egiptu napływały z Włoch i Grecji tłumy ludzi poszukujących rady, pragnących odwiedzić starców (których wkrótce zaczęto nazywać mnichami), aby otrzymać od nich wskazówki co do swego życia.

W niniejszym wydaniu proponujemy 20 spośród ponad tysiąca przypowieści Ojców pustyni opatrzone cennym komentarzem o. Anselma Grüna OSB. Mamy nadzieję, że dzięki słowom starców głęboko w duszy zostaniemy poruszeni i odczujemy: "Tak. To istotnie prawda. To droga, na której można stać się człowiekiem. Taki jest Bóg"

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=49892

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=49892

Artur Schodziński | 2014-11-14
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 listopada 2014

Doskonała odtrudka na duszy. Ojcowie pustyni słyneli z konkretów. Ojciec Anzelm zebrał te perełki i opatrzył swoim komentarzem. Krótkie rozważania na najważniejsze tematy naszej duchowości. Trafne odniesienia do problemów życiowych. Taka zachęta by biegając duchowo po niebie, stąpać mocno obiema nogami na ziemi.

Mirek Szulc | 2015-06-25
Przeczytana: 26 czerwca 2015