Słynny niebieski prochowiec

Famous Blue Raincoat
poezja
Maciej Zembaty
poezja kanadyjska

Poznałam piosenki Cohena, gdy byłam nastolatką. Nie znałam angielskiego, ale pociągał mnie głos pieśniarza i nastrój jego utworów.
Ostatnio wpadł w moje ręce tomik tłumaczeń śpiewanych przez Cohena tekstów. Ale i utworów poetyckich. Zaskakuje bogactwo tematów, przemyśleń, refleksji, ale i prawdy życiowej.
Książkę trzeba czytać powoli, dawkować sobie strony i nosić w sobie...

Cohen to jest piosenkarz, którego słuchałam od skrzata. Nie wiem jak rodzice we wczesnych osiemdziesiątych zapyziałych latach wytrzepali, skombinowali, zdobyli te nagrania. Nawet nie pamiętam czy to było na płycie czy już kasecie. "Suzzanne', "You Know Who I Am", "Sister's of Mercy", "Diamonds in the Mine" i "Hallelujah", a potem jeszcze rewelacyjny album "I'm Your...

Na półkach: , , , , ,

przeczytane - po raz któryś i któryś i któryś. I jest czwarta nad ranem - a ja czytam znów i znów i znów.

• Poezja
  • Biografie/wiersze
  • KSPL4
  • Z wyprzedaży
  • Literatura kanadyjska
  • 2015

Dodaj cytat z książki Słynny niebieski prochowiec