Nasz wewnętrzny bohater, czyli Sześć archetypów, według których żyjemy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Nowej Myśli". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
The Hero Within: Six Archetypes We Live By
83-7120-183-4

Carol S. Pearson w swym bestselerze 'Nasz wewnętrzny bohater' dokonuje analizy literackiej, antropologicznej i psychologicznej, by zdefiniować sześciu archetypowych bohaterów, których siedliskiem jest nasz umysł: Niewinnego, Sierotę. Wędrowca. Wojownika, Męczennika i Maga. Poznając ich, możemy lepiej zrozumieć siebie i sens naszej życiowej podróży. Każdy archetyp symbolizuje kolejne stadium...

Niewinnego, Sierotę. Wędrowca. Wojownika, Męczennika i Maga.
Poznając ich, możemy lepiej zrozumieć siebie i sens naszej życiowej podróży.
Każdy archetyp symbolizuje kolejne stadium duchowego rozwoju - nie da się ominąć żadnego z nich.
Żeby dojść do pełni, twierdzi autorka, musimy przejść całą tę drogę.

źródło opisu: z okładki

Krystian P | 2015-05-19

Dość dawno porwały mnie opowieści i tematyka ich budowania. Podróż bohatera. Archetypy postaci i te z podróżny i te z psychologii. Tym razem się rozczarowałem.

Bardzo przeciętna książka. Nie dowiedziałem się nic nowego do strony około 140. Potem znudzony skończyłem ją na selektywnym czytaniu.

Wiele wątpliwych pomysłów. Częste odwołania do boga.

Maria | 2013-10-06
Przeczytana: 06 października 2013

To dobra i ważna książka dla tych, co są w drodze do pełni człowieczeństwa.... kiedyś uwielbiałam takie książki

livrer | 2012-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2012

Czy jesteśmy drobinkami przypadkowości istnienia unoszonymi bezładnie na fali czasu, czy też inkarnacją archetypicznych bohaterów wyruszających w niekończącą się wędrówkę ku sobie samym? Czy życie traktujemy jak niezasłużoną karę za nieuświadomioną winę, czy raczej jak taniec, do którego zaprasza nas wszechświat? Czy ból i niepowodzenia postrzegamy, jak kamienie przygniatające nas swoim ciężarem do ziemi, czy też jak kuźnię doświadczenia stwarzającą narzędzia, które możemy wykorzystać w kolejnych wyzwaniach rzucanych nam przez los?

Książka „Nasz wewnętrzny bohater” skłania do zadania sobie tych pytań i ukazuje konsekwencje przyjęcia danej ideologii życia. Trudności i cierpienia możemy postrzegać jako coś niezasłużonego, niepotrzebnego i irracjonalnego, albo jako kolejne „zadania” na drodze duchowego rozwoju. Dylematy, które często utrudniają nam życie, mogą w naszym doświadczeniu przybrać postać kolejnej kłody rzucanej nam pod nogi przez naszą refleksyjność, lub też mostów...

Athen | 2017-06-29
letni_a | 2016-04-05