Doświadczenia religijne

Varieties of religious experience
Classica Religiologica
religia
n0e

Doświadczenia Religijne (1902) to ciąg dalszy serii Classica Religiologica wydawanej przez NOMOS (poprzednie dzieło to Gnoza K. Rudolpha). W Polsce to trzecie wydanie, poprzednie pochodzą z 1918 i 1958. Doświadczenia W. Jamesa (1842-1910) to dzieło niezwykłe. Autor, psycholog i filozof amerykański tą pracą wpisał się na stałe do kanonu klasyki religioznawstwa. Jest to wersja ksiązkowa tzw. Wykładów Giffordzkich, wygłoszonych przez Jamesa na Uniwerytecie w Edynburgu. O czym one traktują? Począwszy od analizy pojęcia "rzeczy boskich" poprzez duszę ludzką, nawrócenie, świątobliwość, mistycyzm, mówią o znamionach świadomości religijnej". Dzieło bardzo aktualne, które znać i mieć warto.

źródło opisu: http://www.nomos.pl/products/153/p/265

Barbara | 2013-05-02
bul | 2013-02-27
Szymon Rusinowski | 2013-02-08
Książki, które poleca Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka, serwisu, który zrewolucjonizował pojęcie „media społecznościowe” i bez którego wiele osób nie potrafi już sobie wyobrazić życia towarzyskiego, znany jest z dość śmiałych postanowień noworocznych oraz zacięcia filantropijnego.