Gestapo Muller. Technokrata Terroru

Gestapochef Heinrich Müller. Technokrat des Terrors
978-83-11-11493-7
Gestapo, Niemcy, wojna
36maro

Pierwsza pełna biografia szefa gestapo, Heinricha Müllera, do której wykorzystane zostały materiały z poświęconych mu i udostępnionych kilka lat temu odtajnionych materiałów CIA. Sam Müller tuż przed zakończeniem wojny zadbał o zniszczenie dokumentów związanych z jego osobą. Pochodził z tradycyjnej bawarskiej rodziny urzędniczej, zdobył zawód montera samolotów. W I wojnie światowej...

zakończeniem wojny zadbał o zniszczenie dokumentów związanych z jego osobą.

Pochodził z tradycyjnej bawarskiej rodziny urzędniczej, zdobył zawód montera samolotów. W I wojnie światowej uczestniczył jako ochotnik, zdobywając szlify podoficera. W 1919 rozpoczął pracę w policji bawarskiej. Nie udzielał się politycznie, nie należał do zachwyconych Hitlerem "pionierów" ruchu nazistowskiego, do NSDAP
wstąpił dopiero w 1938. Müller nie miał życia prywatnego, niemal cały swój czas poświęcał pracy i karierze. Autor wnikliwie odtwarza jego drogę zawodową, cytując wypowiedzi ludzi, którzy znali go osobiście. Uderza fakt, że prawie nikt nie znał go prywatnie - niemal wszystkie wypowiedzi dotyczą Müllera - urzędnika, Müllera - policjanta. Müller wziął też czynny udział w przygotowaniach do napaści niemieckiej na Polskę w roku 1939.

źródło opisu: Empik.com

źródło okładki: Empik.com